Loading... (0%)

Rääkige kaasa: Milline võiks olla Eesti rahvusmaastik?

05 March 2018

Eesti rahvuslinnuks on suitsupääsuke, -lilleks rukkilill, -kiviks paekivi ja -kalaks räim. Tänavu jaanuaris saime rahvusliblika – pääsusaba. Milline võiks olla Eesti rahvusmaastik?

Aasta tagasi alustas Eesti Looduskaitse Selts rahvusmaastike valimisega. Selle mõtte algatas Jaan Eilart 25 aastat tagasi. Rahvusmaastikud on Eesti lugu, täis sümboleid ja tähendusi. Need on meie esindusalad, mis kogumina annavad hea ja ülevaatliku pildi Eestist, meie loodusest ja kultuurist.

Rahvusmaastike esmavaliku pakkus välja Eesti Looduskaitse Seltsi juures tegutsev toimkond. Seejärel alustasid tööd kirjanik Juhani Püttsepp ja fotograaf Ingmar Muusikus, kes toimkonna valiku põhjal koostasid lugudesarja „Eesti rahvusmaastikud“. Iganädalastelt Maalehes ja ELKS kodulehel avaldatud 50 loost koosneva sarja viimane osa ilmus EV 100. sünnipäevaks.

Nüüd, kus lood on ilmunud, saab nendega ülevaatlikult tutvuda nii seltsi kodulehel www.elks.ee kui Facebookis lehel Valime Eestile rahvusmaastikud. Eesti Looduskaitse Selts ootab kõigilt Eestimaa inimestelt hinnanguid, täiendusi ja ettepanekuid rahvusmaastike kohta eelnimetatud Facebooki-lehe kaudu või e-posti aadressil rahvusmaastik@gmail.com. Ettepanekuid saab edastada märtsi lõpuni.


Lääneranna vallast valis Eesti Looduskaitse Selts koguni kolm maastikut, millede kirjeldused leiate SIIN: Matsalu: lagedaid täidab tiibade kohinMuinasmaa: Mihkli–Kurese–Soontagana–Avaste ja Puhtu ja Laelatu: bioloogiajaamad.

Fotod: Ingmar Muusikus

 

Ettevõtmist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Admin - post author

No other information about this author.