Loading... (0%)

Piia Saak ja Ave-Piia Rohtla saavad Läänemaa tunnustuspreemiad

08 February 2018

Täna, 8. veebruaril selgusid Läänemaa tunnustuspreemiate saajad, kellede seas on ka kaks Lääneranna valla tubli ja tegusat inimest – Piia Saak ja Ave-Piia Rohtla. Preemiate üleandmine toimub 16. veebruaril.

Piia Saak – loome- ja kunstivaldkonna edendaja

Foto: erakogu

Piia Saak on 2017 aastal eriliselt silma paistnud oma tegevustega, mis on aidanud kaasa Lääne maakonna tuntuse suurenemisele.

Mullu suvel, 9. juunil avas ta Lihula peatänaval omanäolise nimega galerii – Tapamaja Galerii. Hoones, kus sõjaeelse Eesti Vabariigi ajal asus Oosimi Lihakarn ning tsaariajal kõrts ja peenviinapood, sai nende kuude jooksul, mil galerii oli avatud nautida kohalike kunstnike loomingut alates maalidest ja ehetest lõpetades savi- ja puutöödega.

Piia oskuslikult sisustatud galerii lummas selle külastajaid ning tuntus kohast levis kiirelt ja kaugele. Tema omanäolisest galeriist on kirjutanud mitte ainult maakondlik meedia vaid ka vabariigis tuntud ajakiri Maale.

Suvel toimusid Tapamaja Galeriis mitmed erinevad näitused, tantsuõhtud ja töötoad, mitmel korral oli galeriis avatud ka ühepäevakohvik. Omanäolist ja hubast kohta külastas suve jooksul mitutuhat turiste Eestist ja mujalt Euroopast ning koguni Jaapanist. Galeriis müüdavad pildid rändasid lisaks Eesti eri paikadele ka Soome, Rootsi ning Saksamaale.

Galerii, mille avamiseks pühendas Piia mitu head aastat ning mis sai avatud tänu tema ja ta tublidele abilistele, on igati väärt tunnustamist. Piia tegu on mõjutanud Läänemaa loome- ja kunstivaldkonna arengut ning on olulisel määral aidanud kaasa maakonna tuntusele.

Galerii: Kristina Kukk

Ave-Piia Rohtla – noorte muusikaelu edendaja

Foto: Kaarel Kaisel

Ave-Piia Rohtla on Lõuna-Lääänemaa neidude-, Lõuna-Läänemaa ja Lihula Gümnaasiumi mudilaskooride ning Lihula naiskoor Leelo pikaajaline dirigent. Seda ametit on Ave-Piia pidanud juba ligemale 15 aastat. Lisaks eelnimetatud kooridele on ta juhendanud ka Lõuna-Läänemaa poistekoori, kus laulsid noorsandid Lihulast, Kullamaalt, Virtsust, Martnast ja praeguseks suletud Kasari koolist.

Aastal 2004. käis ta kõikide oma kooritüdrukutega Tallinnas laulu- ja tantsupeol, jättes kõrvale isegi muusikaakadeemia sisseastumiskatsed.

Siiski on Ave-Piia oskuslikult ühendanud nii kooliõpingud, kui õpetaja ja dirigendi ametid: 2002 lõpetas Tartu ülikooli teatriteaduse erialal ning asudes tööle Kasari kooli õpetajana läbis ta Tallinna Ülikoolis õpetajakoolituse eesti keele ja kirjanduse erialal ning jätkas õpinguid Tartu õpetajate seminaris muusikaõpetuse erialal.

Ta on laulma pannud ka need lapsed, kes esialgu viisi ei pea. „Kõik on õpetatav, kui vaeva näha ja tööd teha,” kinnitas Ave-Piia 2007 aastal Lääne Elule antud intervjuus.

Kaks korda pidas Kasari kool Ave-Piia eestvõttel Kasari Ööbiku laulukonkurssi. Lääne maakonna Laulurästa võistlusel said Ave-Piia lapsed mitu esi- ja muud kohta. Käesoleval aastalgi osalesid tema dirigeeritavad koorid noorte laulu- ja tantsupeol.

Ave-Piia on pühendunud õpetaja ja kooridirigent, kes on igati väärt saama tunnustatud oma pikaajalise panuse eest koorilaulu populariseerimises meie noorte seas.

Galerii: Olev Mihkelmaa

 


Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

Admin - post author

No other information about this author.