Loading... (0%)

Töötukassa karjäärinõustaja Piret Luik külastas Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi

12 January 2017

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi hooaja viies kokkusaamine toimus 9. jaanuaril Lihula mõisa Kaitseliidu ruumides: kohal oli üksteist klubilist, nende seas ka uusi tulijaid. Külla tuli Eesti Töötukassa karjäärinõustaja Piret Luik.

Uue aasta algus on teatavasti lubaduste aeg ning seetõttu seadsime endale eelolevaks aastaks eesmärke. Õhtu motoks oli Karupoeg Puhhi sõnad: „On lihtsam pärale jõuda, kui tead, kuhu oled teel!“

“Karjäärinõustamine – see on teadlikult võetud aeg iseendale. Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi esmaspäevaõhtusel kogunemisel mõtisklesid osalejad oma elu minevikukogemustest, hetkeseisust ja tulevikusuundadest,” rääkis Piret Luik ning jätkas: “Tegevuse käigus joonistati paberile isiklik 2017 aasta tegevuskava ning õhtu lõpuks valmisid grupikollaažid teemal „Kuidas läheb Lihula vallal aastal 2017?“ Põnevates esitlustes koondusid parimad soovid ja lennukad ideed, millele üheskoos kavandati ka teostusvõimalusi. Vihmases jaanuariõhtus endale varutud aeg möödus kiirelt, lõbusalt ja töiselt.”

Tulemas on tootefotograafia koolitus

Järgmine klubiõhtu toimub juba 8. veebruaril. Seekord on teemaks tootefotograafia. Detsembrikuu kohtumisel arutlesime teemal “jõulud ja ettevõtlus”, kus rääkisime laiemalt erinevatel ettevõtlusteemadel. Jooksvalt tekkis soov rohkem teada saada fotode kasutamisest ettevõtte turunduses. Et Olev Mihkelmaa käis grupipilti pildistamas ja oli ideehetkel saalis, siis haaras ta mõttest kinni.

Tulevase koolituse näol pole tegemist klassikalise tootefoto koolitusega, kus räägitakse avast, särist ja ISOst. Pigem on tegemist laiemapõhjalise teemakäsitlusega, kuidas fotosid turunduses kasutada. Arutleme, kas tootefoto on ainult klassikaline foto valgel taustal või on ka muid huvitavamaid lahendusi? Kas turundamisel on hea pildistada ainult toodet või oleks tulemuslikum tutvustada ka meistrit ennast ja tema tööprotsessi?

Kel on huvi oma toodete pildistamist veidi katsetada – haaraku kaasa oma kaamera ja mõni toode. Koolitus toimub seekord Lihula Kultuurimaja II korruse ruumis, mis asub Peeglisaali kõrval.


Eelmise aasta suvel loodi Facebooki grupp Lihula ettevõtlikele ja aktiivsetele naistele, et arutada omavahel ettevõtluse, investeerimise ja eneseteostuse üle.

Ettevõtlike naiste klubi pole uus idee – sarnaseid klubisid leidub nii Tallinnas, Pärnus, Tartus, Raplamaal ja mujalgi. Sellest inspireerituna tekkis soov sarnane klubi luua ka Lihulasse, et ühiste huvidega naised saaksid kogemusi vahetada ja uusi ideid koguda. Esialgu toimuvad kohtumised kord kuus.

 

Tekst ja fotod: Merle Mihkelmaa

 

Jälgi Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi tegemisi facebookis
Liitu Lihula Ettevõtlike Naiste Klubiga facebookis

Varasemalt samal teemal ilmunud artiklid leiate SIIT.

Karjäärinõustamisest lähemalt saate lugeda Eesti Töötukaasa veebilehelt. Lihulas toimuvad vastuvõtud kord kuus eelregistreerimisega.

Admin - post author

No other information about this author.