Loading... (0%)

Piirkiirusel on põhjus

28 August 2015

Lihula vallavalitsus kutsub elanikke üles olema ümbritseva osas tähelepanelikud ja hoolivad, sest viimasel ajal on tulnud mitmeid kaebusi, et Lihulas on probleem kihutajatega, kes  eiravad asula sisest kiiruspiirangut.

Mõned inimesed on kohalikele kihutajatele viidates pöördunud ka politseisse, kus paari konkreetse juhtumiga juba tegeletakse. “Kodanikelt saadud info on meie jaoks oluline ja kui meieni jõuab mingi tähelepanek, reageerime koheselt ja otsime võimalikke lahendusi,” ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

Võimalike õnnetuste ennetamine

Kuna ennetustöö on politsei jaoks sama oluline (või isegi olulisem) kui tagajärgedega tegelemine, siis kui keegi märkab kihutavat või liikluseeskirju rikkuvat autot, andke sellest julgelt teada numbrile 112, kus juhtum fikseeritakse ning seda asutakse uurima.

Seoses hiljuti Lihula linnusemäel toimunud muru peal sõitmise ning haljasala kahjustamisega on politseile avalduse teinud ka Lihula vald. “Me oleme turvalisuse tagamise oma vallas võtnud südameasjaks ning sinna hulka kuulub ohutu, iseennast ja teisi hoidev käitumine nii liikluses kui ka kõikjal mujal,” lisas Varje Ojala-Toos.

Kõik saab alguse meist endist

Lihula vallas on koostamisel liikluskorralduskava, kus koostöös spetsialistidega kaalutakse erinevaid meetmeid, kuidas kihutamisi edaspidi välistada. Lisaks on Lihulal plaanis osaleda “Kogukondliku turvalisuse 2015. aasta väikeprojektide toetusprogrammis”, mille projektitaotlusi võetakse vastu 7.-27. septembrini.

Ometi saab lõppkokkuvõttes kõik ikkagi alguse meist endist ning oluline on hoolida ja märgata, sest nii mõnigi kord piisab teineteise korrale kutsumisest ning sõbralikust meeldetuletusest, et asulas, kus liiguvad inimesed ning jooksevad ringi lapsed, on 50 km/h piirkiirus sätestatud põhjusega.

Turvalist suve lõppu soovides!

 

Foto: Postimees.ee

Admin - post author

No other information about this author.