Loading... (0%)

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kohtus Lihulas valla esindajate ja erakonna liikmetega

28 August 2015

Esmaspäeval, 24. augustil, arutasid Lihula mõisas Isamaa ja Res Publica Liidu esimees ning sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, erakonna liikmed ja Lihula valla esindajad valla arengu ja pagulaste teemal.

Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos andis ülevaate ühinemisläbirääkimiste hetkeseisust ja ideedest ning Lihula perearstikeskuse loomise arenguprotsessist.

Margus Tsahkna rääkis poliitilisest olukorrast ja selgitas oma seisukohti pagulaste teemal. „Elame avatud maailmas ning kõik see, mis on Euroopas, jõuab varem või hiljem ka Eestisse. Seepärast peame ennetavalt sisserändega seonduvad probleemid omakeskis läbi arutama, tegema selgitustööd ja vajadusel ka vastavad reeglid kehtestama“ lisas Tsahkna.

Leiti, et antud teemaga on lihtne manipuleerida ning vajalik on põhjalik selgitustöö arvamusliidrite, volikogude liikmete ja tavakodanike seas. Edaspidi plaanitakse Läänemaal pagulasteemalisi arutelusid, kus Margus Tsahkna on valmis selgitusi jagama.

Lisaks sellele tutvustas Margus Tsahkna erakonna liikmetele IRLi põhikirja muudatusettepanekuid. Läänemaa piirkonna juhatus toetab ettepanekuid, mis muudavad erakonna demokraatlikumaks ja juhtorganite valimise vähem manipuleeritavaks. Põhikirja muutmise otsustab erakonna suurkogu oktoobris 2015.

 

Marit Sillat
IRLi Läänemaa piirkonna arendusjuht

Admin - post author

No other information about this author.