Loading... (0%)

Eerik Pank saavutas sumomaadluse Euroopa meistrivõistlustel pronksi

21 October 2016

14.-16. oktoobril toimusid Saksamaal Brandenburgis noorte sumomaadluse Euroopa meistrivõistlused, kus lisaks teistele Eestist pärit noortele osales ka Raskejõustikuklubi Leola kasvandik Eerik Pank, kes saavutas oma kaalukategoorias pronksi.

“Suvega oli Eerik kasvanud tugevamaks, mistõttu oli kohe selge, et kreeka-rooma maadluses meil sel aastaidagi teha ei ole,” rääkis RJK Leola treener Janar Sõber ning lisas: “Ei mäletagi täpsemalt, kust see info tuli, aga septembris toimusid sumomaadluse Eesti MV. Õnneks saime MK Juhani poistega Eeriku ka võistlustele kaasa saata. Sealt tulid siis hõbe ja pronks, mille üle oli mul, kui treeneril väga hea meel.”

Hiljem sai Janar teada, et kullaga oleks saanud Euroopa meistrivõistlustele. “Mis siis ikka, mõtlesin. Hõbe ja pronks on ju ka igati hea tulemus,” meenutas Sõber ning lisas: “Paari päeva pärast tuli mulle ootamatult kiri, et Eerik Pank on oodatud Eesti esindusega osalema Brandenburgi Euroopa meistrivõistlustel. No mis sa oskad öelda – rõõm missugune.”

Meistritelt õppinud

Enne suurt võistlust lihvis Eerik Pank oma sumooskusi Vinnis toimunud koondiselaagrites, kus lisaks treeneritele oli kohal ka Kaido Höövelson ehk Baruto isiklikult. Küsimusele, kuidas trennidega rahule jäi, vastas Eerik: “Väga vägev oli! Kaks korda tuli ninast verd!”

Ka Läänemaa oma kangelane, tipptasemel maadleja, rammumees ja sumokas Aap Uspenski käis enne suurt võistlust Lihulas noormehele salanippe õpetamas. “Loomulikult oleksin võinud treenerina ka ise punnitada ning YouTube-ist videoid vaadates õpetada, kuid meistrite käe all harjutamine on hoopis midagi muud,” selgitas Janar ning lisas: “See oli parim, mida oskasin pakkuda.”

Euroopa meistrivõistluste pronks

15. oktoober oli see päev, mil toimusid +70kg kehakaalus U14 vanuste poiste Euroopa meistrivõistlused sumos. Eerikuga koos võistlesid antud kategoorias veel kuus noormeest. Üks kaotus ning kaks võitu andsidki noormehele pronksmedali.

“Minu jaoks on see tegelikult suur asi. Vaatamata sellele, et soovin edasi jätkata kreeka-rooma maadlusega, ei kavatse ma sumost enam nii kergekäeliselt loobuda ning võimalusel tegelen ikka edasi,” kommenteeris Eerik ise pisut tagasihoidlikult oma saavutust.

Soovime omalt poolt Eerikule ja tema treenerile palju õnne ning uute medalite suunas tuult tiibadesse!

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Fotod: Janar Sõber

Admin - post author

No other information about this author.