Loading... (0%)

Esimest korda Läänemaa jalgpalli ajaloos olid medalikohtumises vastamisi isa ja poeg

19 October 2015

Eile toimusid Haapsalus Läänemaa meeste 2015. aasta jalgpalli meistrivõistlused, kus Läänemaa JK eest napsas tiitlivõidu FC Haapsalu. Lihula jaoks oli tegemist ajaloolise hetkega – mitte kunagi varem ei ole maakonna meistrivõistluste mängus kohtunud kaks Lõuna-Läänemaa võistkonda. Esmakordne oli ka see situatsioon, et  pronksi eest võitlesid isa ja poeg.

Rekordarv võistkondi ja palju penalteid

Läänemaa meeste meister jalgpallis selgitati taasiseseisvumisajal Läänemaal 20 korda ja juubeli esivõistlustest võttis osa rekordarv võistkondi, kümme. Läänemaa meister selgus õuejalgpallireeglite järgi ja kümnes meeskonnas tegi kaasa pea sada jalgpallurit.

Peakohtunik Aavo Tomingase sõnul tegi erilist heameelt võistkondade ühtlane tase. Peakohtuniku sõnu kinnitab ka fakt, et viiest kohamängust neljas, läks võitja selgitamiseks vaja penaltiseeriat. Võistluste reglement oli karm, kullamängule said alagruppide võitjad, pronksile mängima alagruppide teised jne. Seega libastumiseks ruumi ei jäetud.
Penaltiseeriani läks ka finaalkohtumine FC Haapsalu ja Läänemaa JK vahel, kus normaalaeg jäi 1:1 viiki. Haapsalu väravavaht suutis ühe penalti tõrjuda, nii et tasavägise kohtumise lõpetas FC Haapsalu napp võit Läänemaa JK üle.

Pronksi eest heitlesid Lihula mehed ja Lõuna-Läänemaa noored

Päev enne võistlust ütles Lihula JK treener ja mängija Argo Mõtt, et kui nad peaksid Lõuna-Läänemaa JK noormeestega kokku minema, võib juhtuda, et noored mängivad nad üle. Lõuna-Läänemaa JK noored mängisidki südilt, sillutasid tee pronksikohtumisele ning medalimängus olid vastamisi kaks Lihula võistkonda.

Emotsionaalne hetk saabus siis, kui murule astusid ja pronksi eest asusid võitlema isa ja poeg – Argo ja Rocco Mõtt. Esimene Lihula JK ja teine Lõuna-Läänemaa JK koosseisus. Mitte kunagi varem ei ole Läänemaa jalgpallli meistrivõistlustel juhtunud, et palliplatsil leiab aset isa ja poja vastasseis.

Mäng oli ülihuvitav, Lihula JK omas rohkem võimalusi, kuid noored poisid pidasid vapralt vastu. Tulemuseks 0:0 ja penaltiseeria. Penaltinärv oli kogenumatutel kindlam ja Lihula JK võitis 3:1.

Pronksmedal seega Lihula meestele ning Lõuna-Läänemaa JK-le meeste meistrivõistluste debüüdil tubli neljas koht.


Lihula JK: Argo Mõtt, Rasmus Paulus, Randel Plaas, Reilo Mark, Mairo Kanter, Madis Sibul, Kaarel pikkmets, Romel Puda, Sven Põldäär.

Lõuna-Läänemaa JK: Ainar Sten Junker, Rasmus Nikkel, Rocco Mõtt, Reno Mark, Karl Mäger, Kristjan Kadakas, Rivo Oosim, Joel Rummel.

 

Isa ja poeg, Argo ja Rocco Mõtt

Argo Mõtt on 1992. aasta Eesti Koolispordi Liidu meister 8-9 klassi korvpallis Lihula Gümnaasiumi koosseisus. Võistkonna tollane treener oli Jaanus Getreu.

Rocco Mõtt on treeninud Lõuna-Läänemaa JK-s seitse aastat treener Jaanus Getreu käe ja jätkab praegu Pärnu vapruses. Mänginud ka 5 mängu Eesti U15 koondises

 

Jalgpall on väga populaarne

Läänemaal mängib jalgpalli umbes 400 jalgpallurit. Ka Läänemaa 2015 aasta meistrivõistluste osavõtjatest on 80 % seotud eesmärgistatud tegevusega. Mängitakse noorte meistrivõistlustel, noorte eliitliigas, Eesti meeste meistrivõistluste III ja IV liigas ja ka Rahvaliigas.

Selle aasta meistrivõistlustelt jäigi meelde väga kvaliteetne mäng, just otsustavates alagrupimängudes, kui kõigis kohamängudes. Meeldisid etteasted medalivõitjatelt, kui ka kahe noortevõistkonna-Läänemaa JK 99 ja Lõuna-Läänemaa JK esituses. Noorte hea esitus näitab, et tagala on kindlustatud.

Läänemaal peeti 2015. aastal neli jalgpalli tiitlivõistlust- sisemeistrivõistlused nii naistele, kui meestele ja õues, nii naistele, kui meestele. Kokku osales neljal võistlusel 25 võistkonda ja erinevaid võistkondi oli koguni 15. See on väga hea näitaja.


Jaanus Getreu

Fotod: Kelly-Tonili Hiiemäe

Admin - post author

No other information about this author.