Loading... (0%)

Joosep Bork sai Top 200 motokrossil oma võistlusklassi etapivõidu

21 June 2016

Eelmisel laupäeval toimus Jõgevamaal Top 200 motokrossi karikasarja neljas etapp, kus võistlesid nii noored kui vanad motokrossi huvilised  nende seas ka Lihula noormees Joosep Bork, kes saavutas MX Open D klassis etapivõidu.

Kui eelmisel etapil, mis toimus maikuus Türil, oli suureks probleemiks tolm, siis 18. juunil Jõgeval Linnamäe krossirajal oli kõik vastupidi: suure vihma tõttu sai läbi viia vaid ühe sõiduvooru. Etapi võitis Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK), sarja liidrina jätkab Andero Lusbo (Yamaha, Kagu MK).

MX Open D klassis lõpetas esikolmik võistluse 11 sekundi sees. Avaringilt alles viiendana tulnud Joosep Bork (Kawasaki, Motodepoo Kawasaki) tundis ennast libedal ja märjal rajal väga hästi ja paari ringiga oli ta kõikidest konkurentides möödas ning võttis sõiduvõidu. Teisena lõpetas sõidu Raido Rikanson (Kawasaki, Saku MK), kaotust liidrile tuli 8 sekundit. Kolmanda koha sai Sergei Koppel (Kawasaki, Motoklubi Lääne).

17 aastane Lihula Gümnaasiumi õpilane Joosep on krossiga tegelenud juba 4 aastat. Esimene võistlus oli aastal 2013. Joosep ise ütleb, et kross on põnevust pakkuv ala ning seetõttu see talle ka meeldib.

Joosep Bork
“Ilmastikuolud olid keerulised  ning seetõttu oli ka rada raske,” kirjeldas võitja.

Kvalifikatsioonis sai Joosep Bork kirja neljanda aja, tänu millele sai valida hea koha stardipuka taga. Stardist sai Joosep hästi minema  esimeselt ringilt tuli ta neljandana ning järgmise ringiga tõusis kolmandaks, kuid samal ringil kukkus ning langesin viiendale kohale.

“Sõidu käigus sain siiski konkurentidest mööda ning suutsin sisse sõita suure edumaa. Rajal tundsin ennast hästi ja loodetavasti suudan häid kohti saavutada ka edaspidi,” avaldas noormees lootust.

Õnnitleme Joosepit võidu puhul ning hoiame pöialt, et ka ülejäänud kolm etappi sama hästi läheksid.

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Lisainfo: TOP 200 võistlussarja koduleht
Fotod: erakogu

 

Admin - post author

No other information about this author.