Loading... (0%)

OÜ Narma sai tunnustuse parima tööstusmaastiku kategoorias

21 June 2016

rsz_dsc_0129Läänemaa piirkondliku hindamiskomisjoni liikmed külastasid konkursile „Eesti kaunis kodu“ esitatud kandidaate. Lisaks kolmele väljavalitud kodule, otsustati vabariiklikuks tunnustamiseks esitada ka Lihulas asuv ettevõte OÜ Narma, seda kategoorias “Parim tööstusmaastik”.

Raudtee tänav 4 asuv OÜ Narma vaibavabriku territoorium oli hindamiskomisjoni jaoks tõeliselt üllatavaks leiuks.

Tegu on tootmisalaga, kus ettevõte on vahendeid panustanud krundi haljastamisele ja kujundamisele, muuhulgas istutanud ka pikad alleed. Kogu kujundus jätab tervikliku hoolitsetud mulje. Ka hooned on korrastatud ning teed ja platsid asfalteeritud. Territooriumil on lipuväljak, maitsekad ilupeenrad huvitavate kividega.

Kolm Läänemaa kodu, kellele Vabariigi President Eesti taasiseseisvumispäeva paiku tunnustuse annab, on Põlluotsa talu Nõva vallast, Rohuaia talu Kullamaa vallast ja Rahu tänav 14 Virtsust Hanila vallast.

Sel aastal tunnustab Vabariigi President parimaid 28. augustil Põlvamaal Moostes. Konkursi võitnud kodude fotodest koostatakse igal aastal album “Eesti kaunis kodu”.

Narma töödest ja tegemisest saate lugeda ka 20. aprillil ilmunud Äripäeva artiklist.

Fotod: Kristina Kukk


Narma juht Janek Vipre

Janek Vipre

Janek Vipre. Foto: Äripäev (Andres Haabu)

Kui meie uue tootmis- ja laohoone ehitus Lihulas hakkas lõpusirgele jõudma, leidsime, et sama hooga jätkates oleks mõistlik heakorrastada ka tootmisüksust ümbritsev territoorium, sest Narma valduses on Raudtee tänava ümbruses kinnistuid kokku üle 3 hektari.

Plaani pidades lähtusime põhimõttest, et nii meil endil kui ka külalistel jätkuks silmailu lisaks peasissepääsule ka eemal olevates tänavalõikudes. Seetõttu otsustasime lisaks kolmele igihalja taimestikuga peenrale kontorihoone naabruses palistada kõik ümbritsevad tänavad pikkade puualleedega.

Puude valikul oli meile valikuvõtmeks seesama raudteetammi äärne loomulik keskkond oma pajude, pihlakate ja kaskedega. Sooviga lisada harjumuspärasele looduslikule taustale enam vormi ja elegantsi, sai puude valik tehtud pisut erilisem tavapärasest.

Raudtee tänavale istutatud ümara võraga “Bullata remmelgas” on tõenäoliselt ilusamaid pajusid sellel laiuskraadil. Talle sekundeerib elegantne ja värvidega mänglev Sahhalini pihlakas Dodong Soo tänaval.

Noortest Himaalaja Jacquemonti kaskedest Piiri tänaval peaks aga järgnevate aastate jooksul kasvama läikivate lehtede ja kiiskavvalge tüvega kaunite puude allee.

 

Admin - post author

No other information about this author.