Loading... (0%)

“KR Racingu Läänemaa rahvasprint 2016” toimub seekord Penijõel

13 July 2016

Juba vähem kui kuu aja pärast toimub Lihula vallas järjekordne rahvasprindi etapp, mille korraldajaks on MTÜ KR Racing. Võistluse start antakse Penijõelt ning finish on Kloostris.

6. augustil lähevad kahe- ja neljaratta veolistel autodel võistlustulle mehed, naised, noored, aga ka 60+ vanuses võistlejad. Lisaks on stardis näha ka Moskvitch Liiga ning Nõukogude Liidus toodetud tagarattaveolisi tänavasõiduautosid. Kohal on rahvasprindi paremik ning hooaja kiiremad autosportlased.

“KR Racing Läänemaa rahvasprint 2016” on lausa nelja erineva sarja osavõistluseks – Eesti Autospordi Liidu rahvasprindi karikavõistluste VIII etapp; Lääne regiooni meistrivõistluste VII etapp; Moskvitch Liiga sprindikarika VIII etapp ning SU-klassi karikavõistluste VII etapp. Osavõistluse staatus lubab ennustada suurt osalejate arvu, mis peaks jääma 80 ringi.

Päeva esimene võistlusstart antakse kell 11 ning võidukihutamist jätkub kella 17-ni: samal ajal saavad kõik huvilised starti ootavaid võistlusautosid näha Lihulas AS L&L territooriumil aadressil Penijõe tee 3.

Uus rada võrdsustab võiduvõimalusi

Eelnevad kolm aastat on Läänemaa rahvasprindid toimunud Kasaril, kuid tänavu otsustati asukohta muuta. “Asukoha vahetusega soovime pakkuda võistlejatele uut rada ning muuta konkurentsi võrdsemaks – keegi pole seda rada varem sõitnud, kellelgi ei ole selles osas eeliseid,” ütles MTÜ KR Racingu juhatuse liige Piret Gilden.

Raja asukoha vahetuse veel üheks põhjuseks oli soov viia “ralli koduõuele” järgmises kodukandi piirkonnas. “Anname endast parima, et võistlused Kasari küla ning Lihula valla kandis jäävad traditsioonilisteks ning rõõmustavad läänlasi sellega, et toovad autospordivõistluse koduõuele kätte – praegune väike pealtvaataja on loodetavasti tulevane kiire autosportlane,” selgitas Piret.

Kruusal sõidetav rada saab olema oma kiiremate ning aeglasemate lõikude ja takistustega huvitav nii võistlejatele kui ka publikule.

“Rajakaart avalikustatakse alles võistluspäeva hommikul, kuid vihjena pealtvaatajatele võib öelda, et sättige sammud tee äärde, mis viib Penijõelt Kloostrisse,” jäi Piret salapäraseks ning lisas: “Pealtvaatajatel soovitame tulla kohale varem, kuna siis on võistlusrada kõndimiseks vaba ning saab valida endale kõige parema koha võistluse jälgimiseks.”

Võistlejatest autospordi populariseerijateks 

KR Racing on kaheksaliikmeline harrastus-autospordiga seotud Läänemaal tegutsev MTÜ, mis loodi aastal 2010. Meeskonda kuulub 7 meest ja üks naine, kes ise tegelevad aktiivselt ka võistlemisega: 2015. aasta Eesti Karikavõistluste jäärajasõidus saavutasid Piret Gilden ning Eero Labotkin esimese ning Valmar Gilden teise koha oma võistlusklassis.

Kehala 2012MTÜ liikmed on olnud aastaid tegevad ning saanud kogemusi suurte rallide nagu Rally Estonia, Mulgi Rally ning Saaremaa Rally korraldamise juures.

Aastast 2011 on MTÜ ise läbi viinud iga aasta vähemalt kaks võistlust Läänemaal: talvel jäärada ning suvel rahvasprint. Tõsi, käesoleval aastal jäi jääraja võistlus ebasobivate ilmastikutingimuste tõttu ära, kuid rahvasprint on nüüd augustis tulemas.

Liikluskorralduse muudatused

6. augustil hommikul kella kümnest kuni võistluse lõpuni (orienteeruvalt kell 16.30) on üldisele liiklusele suletud Lihula vallas Penijõelt Kloostrini viiv teelõik. Korraldajad vabandavad võimalike ebamugavuste tõttu ning loodavad mõistvale suhtumisele.

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Pildid: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.