Loading... (0%)

Lääne Elu intervjueeris Lihulast sirgunud maadlejat Joonas Kaskmäed

19 July 2015

Foto: Kristjan Kosk

“Lihula lähedalt Nurme külast pärit Joonas Kaskmäest on sirgunud tegus noormees. Lahtise pea ja tugeva käega Joonas lööb meeleldi kaasa kodukandi üritustel ja teeb kõrgel tasemel sporti.

Joonas lõpetas tänavu Lihula gümnaasiumi kuldmedaliga, samuti on tal ette näidata Kreeka-Rooma maadluse juunioride Eesti meistrivõistluste hõbe ja täiskasvanute pronks.

Joonas, oled võitnud maadluse Eesti meistrivõitlustelt medaleid, aga kuidas jõudsid maadluse ja üldse spordi juurde?

Maadlustreeningule sattusin viis aastat tagasi, kui 8. klassi alguses kutsus sõber Fred-Martin Mägi mind maadlustrenni vaatama. Esimesel päeval ütlesin treener Janar Sõbrale, et võistlustele ei ole mõtet mind saata, sest ma ei taha ega hakka neil kunagi käima.

Kolm kuud hiljem olid minu esimesed maadlusvõistlused ja oh üllatust! Mul õnnestus saavutada auhinnaline kolmas koht. Ega ma siis veel täpselt aru saanudki, mismoodi vastased selili väänasin, kuid rõõm oli sellegipoolest suur.

Kui nüüd ajas veel kaugemasse minevikku minna, siis spordiga tegelemist alustasin kuuenda klassi lõpus. Minu tädi pakkus välja, et läheksin Pärnusse kahe silla jooksule. Sealt saadud kogemuse põhjal hakkasin mitu korda nädalas jooksmas käima. Kohati jooksin ikka päris pikki vahemaid. Kindlasti sain sealt juurde kõvasti vastupidavust, mida on hädasti vaja ka maadlusmatil,” niimoodi algab intervjuu, mille autoriks Lääne Elu ajakirjanik Kristjan Kosk. 

Täispikk intervjuu: “Joonas Kaskmäe – Nurme külast sirguv Palusalu”

Lisaks Lääne Elu artiklile leiate temaatilist lisalugemist ka Lihula Teataja loost  “INTERVJUU: eneseusk ja töökus viivad sihile”, kus sõbrad, sportlased ning mõttekaaslased Joonas Kaskmäe ja Kert Pääbo räägivad erinevatel põnevatel teemadel.

Admin - post author

No other information about this author.