Loading... (0%)

Läänemaa parimate sportlaste nominentide seas olid mitmed Lihula valla tegijad

23 January 2017

13. jaanuaril toimus Taebla kultuuri- ja spordikeskuses Läänemaa parimate sportlaste tunnustamine. Kategooriaid, kuhu nominente sai esitada oli mitmeid: alates aasta noorsportlasest lõpetades sportliku perega. Siinkohal toome Teieni kõik meie vallaga seotud nominendid.

Foto: Arvo Tarmula


Parim noorsportlane

Parima noorsportlaste tiitlile kandideerisid seekord 23 inimest: laskjad, kergejõustiklased, maadlejad, vehklejad ning maletaja. Lihula vallast olid üles seatud järgmised noormehed:

Parima noorsportlase kandidaadi nimi Kandidaadi tulemused Kandidaadi treener
Joonas Kaskmäe


Kreeka-rooma maadlus EMV, U20, 2.koht


Janar Sõber
(RJK Leola)


Fred Martin Mägi


Kreeka-rooma maadlus EMV, U20, 3. koht


Janar Sõber
(RJK Leola)


 

Ainar-Sten Junker

 


Sisekergejõustik EMV, U18, M 5000 m käimine, 2. koht;
Kreeka-rooma maadlus EMV, U18, 2. koht;
Vabamaadlus EMV, U18, 3. koht;
Kergejõustik EMV, U18, M 5000 m käimine, 3. koht


Endel Susi
(Läänemaa KJK)

Janar Sõber
(RJK Leola)


 

Martin Teppan

 


Kergejõustik EMV, 800m, 2. koht;
Sisekergejõustik EMV, 800m, 3. koht;
Kergejõustik MV (Balti maavõistlus), 800m, 5. koht;
Sisekergejõustik MV (Balti maavõistlus), 800m, 6. koht


Endel Susi, Jaanus Getreu
(Läänemaa KJK)


Lisaks leiame teiste seas ka Hanila valla elaniku, kuid RJK Leolas treeniva noormehe:

Parima noorsportlase kandidaadi nimi Kandidaadi tulemused Kandidaadi treener
Eerik Pank Sumo Eesti MV, U14, 2. koht;
Sumo Eesti MV, U14 (absoluutkaal), 3. koht;
Sumo Euroopa MV, U14, 3. koht
Janar Sõber (RJK Leola)

Aasta meessportlane

Aasta meessportlase tiitlile kandideeris kokku seitse inimest: nende seas ka motokrossiga tegelev Kert Pääbo, kellel oli ette näidata Eesti kestvuskrossi MV 3. koht.

Foto: Valeri Larionov


Aasta spordisündmus

Tänavu korraldatud sportlaste tänuüritusel pälvis aasta sspordisündmuse tunnustuse Haapsalu I Uisumaraton, siiski leiame nominentide seas ka Matsalu IX rattamaraton, mille peakorraldajaks on Jalgrattaklubi Paralepa.

Spordiklubi Läänelale saadetud ankeedist väib välja lugeda järgmist:

Fixus Spordi Marimetsa Kappi üheks etapiks on Matsalu rattakross, mis tänavu toimus üheksandat korda. Tegemist on toreda ja võib öelda, et perekondliku üritusega, kus on mõeldud nii pere väiksemate kui ka suuremate laste peale ning nende vanematele.

Marimetsa kapp on Lihula valla inimestele väga südamelähedane ja armas üritus, kust igal hooajal võtab osa sadakond meie valla vabatahtlike: alates raja märgistajatest ja kohtunikest lõpetades joogiboksi teenindajate ja supikeetjatega.

Selline üritus on oluline mitte ainult selleks, et näidata, et “terves kehas terve vaim” – see liidab kokku nii korraldajad, osalejad kui ka kogukonna. Lisaks toob Läänemaale juurde turiste ja sportlasi.

Matsalu IX Rattamaratoni tillusõit. Foto: Kristina Kukk


Aasta tegija

Konkursi eesmärk oli tähtsustada, tunnustada, tõsta esile ja tutvustada üldsusele spordivaldkonnas tegutsevaid inimesi ja spordiühendusi, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt mõjutanud ja kaasa aidanud spordi arengule kohalikul, maakondlikul või riiklikul tasandil ning kes on andnud olulise panuse Läänemaa kohaliku spordielu edendamisele 2016. aastal.

Aasta tegija ehk kohaliku spordielu edendajateks valiti tänavu Tarmo Tuisk ja Helen Nelis-Naukas, kes panustasid Haapsalu vehklemishalli valmimisse, lisaks sellele on Helen ka edukate sportlaste juhendaja. Siiski ka selles kategoorias oli üks nominent Lihula vallast, kelleks on Janar Sõber.

Spordiklubi Läänelale saadetud ankeedist väib välja lugeda järgmist:

Janar on korraldanud arvukalt võistlusi lastele eelkõige maadluses aga ka sumos: IV Gustav Vahari memoriaal maadluses (osalejadeks rekordilised 17 klubi 106 võistlejaga), maadluspäevad nii lasteaiaealistele kui suurematele, nii kohalikele kui ka külalistele väljastpoolt, Läänemaa koolispordiliidu meistrivõistlused sumos, suvel ka spordi- ja vabaajalaager Tuksis.

Ta on löönud korraldamises kaasa Lihula valla pea kõigis spordisündmustes, aidanud kaasa Lihula valla külade mängude õnnestumisele, viinud treenerina oma õpilase Euroopa Meistrivõistlustele sumos, kust tuldi tagasi pronksmedaliga. Janar on osalenud oma õpilastega edukalt ka Eesti meistrivõistlustel nii maadluses kui sumos.


Sportlik pere

Spordiliit Läänela üleskutsele esitada oma valla sportlik pere saabus nominente 5 omavalitsusest: tublisid peresid märkasid seekord Martna, Haapsalu, Lihula, Ridala ja Lääne-Nigula. Ja kuigi 2016. aasta sportlikuma pere tiitel läks Haapsalu perekond Uspenskile, toome siinkohal ka meie valla tublid, kelleks on perekond Sõber.

Spordiklubi Läänelale saadetud ankeedist väib välja lugeda järgmist:

Lihula vallas elav perekond Sõber on üks hea musternäide sellest, kui sportlik pere võib olla. Pereisa on tubli maadlustreener, kes annab endast 110% ja seda nii tööl, kui ka noori kreeka-rooma maadlejaid õpetades. Lisaks sellele harrastab Janar ka jooksmist ning kui aega üle jääb, siis ka muid spordialasid. Janar on tubli kaasaja: tema on üks nendest, kes otsib ja toimetab Marimetsa Kappi Matsalu rattakrossi etapi vabatahtlikega, lisaks sellele korraldab ta G. Vahari memoriaali ning palju muid laagreid ja spordiüritusi meie valla noortele. Pereema Nele on tubli rahvatantsija.

Ka pere lapsed on igati tublid ja sportlikud: pesamuna Liisbet tegeleb samuti tantsimisega – Lihula lasteaias alustas sügisest tantsutrennidega Minu Tantsukool, kus Liisbet on kindel osavõtja. Lisaks sellele tegeleb ta isa käe all ka maadlusega.

Ka pere suuremad lapsed Markus ja Sander on tublid maadlejad. Lisaks sellele on nad ka head jalgpallurid ning mängivad Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi eest. Loomulikult käib sinna juurde ka kohalikud kergejõustiku ja ka muud võistlused.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Päise pilt: Arvo Tarmula

Admin - post author

No other information about this author.