Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumi noored jalgpallipoisid pääsesid taas poodiumile

23 January 2017

Viimase kahe nädala jooksul on Läänemaa Koolispordi Liit selgitanud välja parimad koolid saalijalgpallis kahele vanusegrupile. Nädal tagasi Haapsalus toimunud 7-9. klasside arvestuses saavutasid Lihula poisid tubli III koha; ka meie 4-6. klasside spordilapsed tegid 20. jaanuaril toimunud võistlustel väga hea turniiri.

Lihula Gümnaasiumi Spordimajas toimunud 4-6. klasside saalijalgpalliturniiril osalesid võistkonnad kõigist Läänemaa õppeasutustest: kokku kümme võistkonda üheksakümne noore jalgpalluriga. Lisaks lasterikastele linnakoolidele olid esindatud ka mitmed pisikesed, 40-50 õpilasega väikesed põhikoolid, nagu näiteks Risti ja Martna.

Mõistagi oli kodusel turniiril mängimas ka Lihula Gümnaasium ning vaatamata haiguste perioodile suisa kahe võistkonnaga; sellel turniiril asusime kaitsma kolmel eelneval aastal võidetud Läänemaa Koolispordi Liidu meistritiitlit.

Hea turniir Lihula Gümnaasiumi poistelt 

Meie mõlemi võistkonna jalgpallipoisid tegid väga korraliku turniiri.

Lihula Gümnaasiumi I võistkond koosnes 5-6. klasside õpilastest. Alagrupifaasis võideti Martna Põhikool 6:1, Taebla Gümnaasium 8:0 ja ülipingelises kohtumises Kullamaa Keskkool 2:1. Ainus kaotus tuli vastu võtta samuti väga huvitava mängu järel Haapsalu Põhikoolilt 1:2. Kolm võitu ja üks kaotus tähendas alagrupis teist kohta ning pääsu poolfinaali, kus vastaseks tuli teise alagrupi võitja Haapsalu Linna Algkool.

Poolfinaalis meie põhivõistkond Haapsalu Linna Algkoolile vastu ei saanud ja 2:5 kaotus tuli vastu võtta. Mäng oli küll huvitav ja poisid vastastega nii tehniliselt, kui ka taktikaliselt võrdsed, kuid väravatevõimaluste realiseerimine noortel haapsalastel oli parem – see saigi määravaks. Kaotus poolfinaalis tähendas seega pronksimängu, kus vastaseks Noarootsi Põhikool.

Turniiri viimasest kohtumisest tegi Lihula Gümnaasiumi I võistkond päeva parima mängu: vastane alistati kindlalt 4:1 ning sellega võideti ühtlasi ka pronksmedalid. Kõik väravad lõi Andero Polberg, kes oli ka kogu turniiri parim väravalööja.

Lihula Gümnaasiumi I võistkond mängis koosseisus: Mario Reks, Henry Põld, Herman Reinmaa, Andero Polberg, Karl Murumets, Indrek Kivisalu. Andero lõi 12, Karl 5, Mario 3, Henry 2 ja Herman 1 värava.

Lihula Gümnaasiumi I võistkond: Henry Põld, Herman Reinmaa, Karl Murumets, Jaanus Getreu (treener), Andero Polberg, Indrek Kivisalu. Pildil puudu Mario Reks.


Teises alagrupis mänginud Lihula Gümnaasiumi II võistkonna noored vutipoisid tegid samuti krapsakad mängud. Meeskond, mis koosnes pea tervenisti 4. klassi poistest, sai endast natukene vanematega väga hästi hakkama: kuigi Risti Põhikoolile, Haapsalu Linna Algkoolile ja Noarootsi Koolile kaotati, võideti samas 2:0 Palivere Põhikooli ja lunastati sellega tee 7-8. koha kohtumisele. Vastaseks Kullamaa Keskkool.

Seitsmenda koha kohtumises mängis meie kooli noorim võistkond oma päeva parima mängu. Kullamaa vastu oli palju väravavõimalusi, kuid neist mitte ühtegi ei suudetud ära realiseerida; sama ei suutnud ka vastased ning võitja tuli selgitada penaltitega. Kullamaa poisid olid seekord täpsemad ning saavutasid võidu, meie väikestele poistele aga igati tubli kaheksas koht.

Lihula Gümnaasiumi II võistkond mängis koosseisus: Raikko Kanter, Timmo Kaasik, Eric Reisel, Kevin Leemets, Ralf Pindis, Mihkel Sibul. Mihkel, Ralf ja Raikko lõid igaüks 1 värava.


Lihula Gümnaasiumi lapsed on tublid

Läänemaa Koolispordi Liidu erinevatel jalgpalliturniiridel on meie kooli lapsed esinenud läbi aegade väga tublilt.

Kui võtame näiteks selle sajandi, võistlused alates 2000. aastast, on Lihula Gümnaasiumi erinevate kooliastmete võistkonnad, nii tüdrukute kui poiste arvestuses, tulnud esikolmikusse üle 30 korra.

Viimati Lihulas toimunud 4-6. klasside saalijalgpalli mõõduvõtmine on neist olnud üks edukaim vanusegrupp. Näiteks viimasel kuuel kooliaastal on selle vanuseastme poisid saalijalgpallis mahtunud alati esikolmikusse. Neist viimasel kolmel korral oldud kõige kõrgemal poodiumiastmel.

Kolm viimast õppeaastat on Lihula Gümnaasium oma tublide jalgpallilaste tulemustega olnud Läänemaa parim kool jalgpallis.

Ka käesoleval, 2016/2017 õppeaastal on esinetud väga tublilt: seni toimunud viiest võistlusest on meie kooli võistkonnad jõudnud kõigil turniiridel medalikolmikusse. Neist kahel korral on napsatud esikoht!

Võistkonnaalana ja pallimänguna on jalgpalli edukus olnud Lihula Gümnaasiumis märkimisväärselt suur.

 

Jaanus Getreu

Foto: Erkki Lass

Admin - post author

No other information about this author.