Loading... (0%)

Lääneranna vallast pärit Märt Tammearu tunnustati aasta parimaks rannavõrkpalluriks

09 January 2018

Detsembri lõpus toimus Tallinnas Eesti võrkpalli aastalõpupidu, kus kuulutati välja möödunud hooaja parimad. Rannavõrkpallis osutusid noortest parimaks Rasmus Meius ja Märt Tammearu.

Parima naisvõrkpalluri tunnustuse pälvis vaid 19-aastane Kertu Laak, kes vaatamata oma noorusele on tõusnud rahvusnaiskonna üheks rünnakuliidriks ja mängib koondise viimaste aastate uues tõusus suurt rolli. Tuule sai ta tiibadesse Kohilast ning eelmisel kevadel vedas Laak Kohila Eesti meistriks ja Balti liigas hõbedale. Samuti kuulus diagonaalründaja liiga sümboolsesse koosseisu ja oli Balti liiga suurim skooritegija. 2017. aasta sügisel alustas Laak mängimist välisklubis, liitudes Soome naiskonna Salo LP Viestiga.

Parimaks meesvõrkpalluriks valiti teist aastat järjest rahvusmeeskonna nurgaründaja Robert Täht, kes on suutnud end mõne aastaga ka Euroopas pildile mängida. 24-aastasest Tähest on kujunenud koondise selge liider. Lisaks on ta tugevas Poola meistriliigas osaleva Lubini Cuprumi üks põhimehi ja aitas klubi eelmisel hooajal 6. kohale. Lõppeval aastal aitas Täht rahvusmeeskonnal võita Maailmaliiga 3. tugevusgrupi ja edukalt esineda MM-valikturniiridel ja EM-finaalturniiril. EM-i alagrupiturniiril valiti ta A-alagrupi parimaks nurgaründajaks.

Rannavõrkpallis osutusid noortest parimaks Jade Šadeiko / Katariina Vengerfeldt ja Rasmus Meius / Märt Tammearu, täiskasvanutest Kristi Nõlvak / Mari-Liis Graumann ja Kusti Nõlvak / Mart Tiisaar.

Märt Tammearu on vasakult teine. Foto: Gertrud Alatare

 

Täismahus artiklit saate lugeda Eesti Võrkpalli Liidu kodulehelt

 

Foto: volley.ee Facebook, Gertrud Alatare

Admin - post author

No other information about this author.