Loading... (0%)

Lihula Jalgpalliklubi saavutas Läänemaa meistrivõistlustel II koha

31 October 2016

Jalgpallurite 2016. a hooaeg lõppes Haapsalus toimunud Läänemaa meistrivõistlustega. Eelmisel aastal pronksi saavutanud Lihula JK meeskond parandas tänavu oma tulemust, tulles koju hõbemedaliga.

Käesoleva aasta maakonna meistritiitlit läks jahtima kaheksa meeskonda, nende seas ka meie Lihula Jalgpalliklubi. Eelmisel aastal meistrivõistlustel pronksimängus penaltiseerias alistunud Lõuna-Läänemaa JK noortest kuulusid osad tänavu Lihula JK rivistusse, mis tulemusena andis väga löögijõulise võistkonna, kus segunesid kogemused, mängutarkus ja nooruslik tahe.

Alagrupist hea mänguga poolfinaali

Tänavu meistrivõistlustel jagunesid kaheksa meeskonda kahte neljaliikmelisse alagruppi. Lihula Jalgpalliklubi alustas päeva ehmatava 0:4 kaotusega eelmise aasta meistri FC Haapsalule. Mängiv treener Argo Mõtt kommenteeris seda nii: “Valisime taktika, millega läksime selgelt alt, siiski tegime õiged järeldused, misjärel olukord muutus kardinaalselt”.

Selleks, et pääseda alagrupis kahe parema hulka ehk sillutada tee poolfinaali, oli Lihula JK-l tarvis võita kaks mängu. Sellega said meie jalgpallurid kindlalt hakkama: Läänemaa JK Haapsalu II võideti 5:0 ja Haapsalu JK Leegioni 3:1. Resultatiivne mäng kahes alagrupi viimases kohtumises näitas, et meeskond on end leidnud: see kõik andis andis lootust, et meeskond võib jõuda kaugele.

Ees ootas poolfinaal teise alagrupi võitjaga, kelleks oli ei keegi muu, kui Lihula JK igipõline rivaal: Läänemaa JK Haapsalu I võistkond. Klubi, kelle vastu on põnevaid duelle peetud nii Eesti meistrivõistluste III liigas kui Läänemaa meistrivõistlustel.

Kindel mäng poolfinaalis viis finaalini

Kuigi medalimängudest pidi loobuma alagrupifaasis kodumeeskonna kasuks viis väravat löönud Andro Aavik, saavutati ikkagi meeskondlik 2:1 võit. Madis Sibul ja Rocco Mõtt viisid ilusate väravatega meeskonna finaali. Treener Argo Mõtt kiitis mehi: “Kogu meeskond mängis hästi, siiski kiidan eriti Rasmus Nikkel´it, kes tegi väga head tööd kaitses ning Roccot väga ilusa värava eest. Tublid poisid”.

Päeva viimaseks mänguks, finaaliks, oli esimese võistluse kordus: Lihula JK vastaseks Läänemaa meistrivõistluste kuldmedali eest oli eelmise aasta meister FC Haapsalu, kes oma poolfinaalis alistas väga kindlalt, tulemusega 5:0, Palivere SK.

Lihula JK näitas finaalis hoopis paremat mängu kui varem ning palju ei jäänud puudu ka sellest, et otsustava võiduvärava oleks löönud just meie meeskond: siiski seda ei juhtunud. Väravat ei suutnud lüüa ka FC Haapsalu – Läänemaa jalgpallimeistri pidi teist aastat järjest selgitama penaltiseeria. Pingelisest seeriast väljusid taaskord võitjana FC Haapsalu jalgpallurid võites 2:1 – seega saavutas Lihula JK Läänemaa jalgpalli meistrivõistlustel hõbeda.

Lihula Jalgpalliklubi esindasid: Randel Plaas, Argo Mõtt, Rasmus Nikkel, Rocco Mõtt, Sander Kruus, Madis Sibul, Raiko Söötmaa, Andro Aavik, Reilo Mark.

Lihula JK eest lõid väravaid: Andro Aavik (5), Rocco Mõtt (2), Sander Kruus (1) ja Madis Sibul (1).

Hea jalgpalliaasta

Lihula Jalgpalliklubi jaoks edukalt lõppenud Läänemaa meistrivõistluste taustal on põhjust peatuda heade tulemustega pärjatud jalgpalliaastal, kus on toimunud nii mõndagi positiivset ja seda nii täiskasvanute kui noorte võistkondades.

Lihula täiskasvanute jalgpall oli Läänemaal ainus, kus arvestades nii naiste, kui meeste Läänemaa meistrivõistlusi nii saalijalgpallis, kui õuejalgpallis, suutis saavutada kolm medalivõitu. Siinkohal on tähtis mainida, et nii nais- kui ka meeskonnad on eranditult koosnenud oma kasvandikest ja on alati mängitud oma kodukoha nime all.

Lihula Gümnaasium on kalendriaasta jooksul võitnud tervelt neljal korral Läänemaa KSL meistritiitli.

Täiskasvanute ja noorte jalgpall oli esindatud ka Eesti meistrivõistlustel, kus Lihula JK mängib seitsmendat ning Lõuna-Läänemaa JK 17 aastat. Väga häid etteasteid on tehtud erinevatel turniiridel, nii saalis, kui õues. Lihula JK meeskond tegi hea turniiri ka Eestimaa Rahvaliigas.

 

Jaanus Getreu

 

Fotod: Ülle Lass

Admin - post author

No other information about this author.