Loading... (0%)

Lihulas saab Ivo Hillermaa juhendamisel proovida taiji harjutusi

31 October 2016

Selle nädala reedel, 4. novembril kell 18.00 saab Lihula kultuurimajas ära proovida taiji harjutused. Ivo Hillermaa juhendatud tundi (kestvus 2-2.5h) on oodatud kõik, kellel teema vastu huvi. 

Ivo Hillermaa. Foto: ivotaijikool.ee

“Edaspidiste tundide info tuleb õige pea. Praeguse seisuga oleme planeeritud kokku saada kord nädalas, kas neljapäeviti või reedeti,” ütles taiji harrastaja, Lihulas joogatunde andev Kadri Valk.

Lihula Teataja uuris Ivo Taiji Kooli kodulehekülje abil, mida taiji endast kujutab ning toob Teieni valikulise väljavõtte.

Kuidas end esimeseks trenniks ette valmistada? Kas trenni võib tulla kohe ka inimene, kellel puudub sellise treeningstiiliga igasugune varasem kokkupuude? 

Mitte midagi erilist ei ole vaja. Tuleb lihtsalt kohale tulla. Alustame just sellisest seisust, kus keegi on. Kõiki harjutusi on võimalik vastavalt võimekusele  teha erinevas variatsioonis. Harjutustes on külg külje kõrval osalenud väga raskeid haigusi läbi põdenud inimesed ja tippsportlased. Füüsilisest liikumisest veel olulisem on sisemine mõttetöö, kontsentreeritus, hingamine jms.

Missugune keskkond, riietus ja muu varustus on selle jaoks vajalik? 

Kõige parem keskkond harjutamiseks on loomulikult loodus. Kuid sügised kipuvad meil olema märjad ja talved külmad, siis varjume tuppa, saalikeskkonda.
Riietus peaks olema vaba liikumist võimaldav pikkade käiste ja pikkade säärtega. Soovitavalt naturaalsest materialist. Lamades lõdvestusharjutuste tegemiseks oleks hea kasutada alla panemiseks matti.

Energiataseme tõus

Taiji on harjutuste kompleks, kus katkematu lõdvestatud liikumise abil saavutatakse energia voolamine. Taiji soodustab vaimu ja keha kooskõla teket ning üldist energiataseme tõusu. Voolav lõdvestus loob hingelist tasakaalu ja sisemist rahu, mida rakendada igas eluvaldkonnas – nii tööl kui eraelus, probleemsituatsioonide lahendamisel, tervendamisel, kaunite kunstidega tegelemisel kui ka enesekaitseks jne. Taiji annab jõudu loomiseks ja ülesehitamiseks.

Taiji harjutused toimuvad aastaringselt – sügisest kevadeni saalis, suvel aga vabas looduses. Harjutustega saab liituda igal ajal. Taiji sobib igas vanuses ja füüsilises vormis inimestele. Sellel alal ei määrata tasemeid, küll aga viib üks samm teiseni. Igaühest võib saada meister, aga kindlasti saab igaühest meister oma elus.

Juhendaja Ivo Hillermaa on taijiga tegelenud üle 35 aasta. Harrastajaid juhendab ta alates aastast 2000.

“Tugev kui teras,
kiire kui tuul,
loov kui Looja!”

Lisainfo: Ivo Taiji Kool

taiji-harjutus

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.