Loading... (0%)

Lihula noorkergejõustiklased saavutasid Läänemaa järelkasvuvõistlusel kaks medalit

09 December 2016

Teisipäeval toimus Haapsalus Läänemaa kergejõustiku järelkasvuvõistlus, kus osales viis Lihula spordilast, kellest kõik püstitasid erinevatel aladel isiklikke rekordeid ning kaks said kaela ka medalid.

Kergejõustiku järekasvuvõistlus, mida Läänemaal korraldatakse juba üle 30 aasta, on mitmevõistlus, kus mõõtu võetakse järgnevatel aladel: 25 m jooks, paigalt kolmikhüpe, topispallivise ja kõrgushüpe. Parimad selguvad nelja ala kohapunktide liitmisel.

Aastakümneid tagasi Haapsalu rajoonis alguse saanud sisevõistlus on igal aastal väga populaarne. Erandiks ei olnud ka tänavune, kus Haapsalu Universaalhalli tuli kokku üle 100 noore kergejõustiklase peaaegu igast Läänemaa koolist.

Meie viis spordilast võistlesid pikal võistluspäeval nii tublilt, et kõik lapsed püstitasid mitmel alal oma isiklikud rekordid: neist kaks Virgo Vallik ja Mario Reks, said kaela ka medalid.


Tulemused

Virgo Vallik – III koht (kokku: 47 punkti, poisid 2002-2003 sünd)
25 m jooks (3,9) – III koht
kõrgushüpe (1.30)
paigalt kolmikhüpe (6.54)
topispallivise (11.40)

Mario Reks – III koht (kokku: 42 punkti, poisid 2004-2005 sünd)
25 m jooks (4,7)
kõrgushüpe (1.25)
paigalt kolmikhüpe (5.39)
topispallivise (7.80)

Stefan-Lauri Mölder – 7.koht (kokku 28 punkti, poisid 2004-2005 sünd)
25 m jooks (4,5)
kõrgushüpe (1.05)
paigalt kolmikhüpe (5.06)
topispallivise (7.20)

Raikko Kanter – 4.koht (kokku 38,5 punkti, poisid 2006-2007 sünd)
25 m jooks (4,5)
kõrgushüpe (1.10)
paigalt kolmikhüpe (5.09)
topispallivise (7.00)

Timmo Kaasik – 13.koht (kokku 11 punkti, poisid 2006-2007 sünd)
25 m jooks (4,6)
kõrgushüpe (0.85)
paigalt kolmikhüpe (4.52)
topispallivise (6.40)


Alanud on uus kergejõustikuhooaeg

Antud võistlusega algas ka meie valla noortele spordilastele pikk, 10 kuud kestev hooaeg, kus neli esimest kuud kuuluvad sisekergejõustikule ning järgnevad kuus võtavad enda alla välisvõistlused.

Möödunud hooajal on kergejõustiku harrastamine saanud meie noorte seas täiesti uue hingamise: 2016. a osaleti mitmetel võistlustel, kus näidati häid tulemusi. Sama hooga astume ka uude aastasse. Algaval hooajal on plaanis võtta osa ja ka korraldada palju kergejõustikuvõistlusi. Sisehooaja tähtsamateks võistlusteks on Eesti noorte meistrivõistlused kolmele eri vanuserühmale Tallinnas ja Tartus. Suvekalendris on tähtsaimad jõuproovid Eesti noorte meistri- ja karikavõistlused, Rukilillemängud, Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused ja Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused. Mitmed jõuproovid on planeeritud ka Lihula staadionile.

Juba uuel nädalal, 14.detsembril saavad Lihula Gümnaasiumi Spordihoones kokku kõikide Lõuna-Läänemaa koolide kergejõustiklased, sest tulemas on antud piirkonna noorte sisemeistrivõistlused. Mõõtu võetakse järgnevatel aladel: 25 meetri jooks, paigalt kolmikhüpe ja topispallivise. Osalejad jagatakse neljas vanuserühma, poisid-tüdrukud eraldi: A-klass 1998-1999, B-klass 2000-2001, C-klass 2002-2003, D-klass 2004-2005. Võistlema on oodatud kõik lapsed.

Treeninggrupp ja professionaalsed nõustajad

Käesoleval aastal on kergejõustiku harrastamine meie laste hulgas võtnud uued mõõtmed; ka ennem osalesid meie koolide õpilased üsna usinasti maakonnas pakutavatel võistlustel, kuid möödunud hooaeg tähistab aega, kus Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ja Läänemaa Kergejõustikuklubi lõid toimiva süsteemi. Nimelt koosneb Läänemaa Kergejõustikuklubi 90% Lihula Gümnaasiumi ja Virtsu Kooli õpilastest, kes on ühtlasi ka Lõuna-Läänemaa JK jalgpallurid – seega on meie jalgpallilapsed tublid kergejõustiklased. Siinkohal on oluline märkida, et mitmekülgsus tuleb kindlasti kasuks.

Noorte suur huvi ja vajadus tingis selle, et Lihula Gümnaasiumi juures tegutseb alates septembrist kergejõustiku treeninggrupp, mis sai alguse paarist lapsest, kuid on tänaseks kasvanud kaheksast poisist ja neljast tüdrukust koosnevaks seltskonnaks. Noored treenivad Jaanus Getreu käe all esmaspäeviti ja kolmapäeviti ning jagavad saaliaega jalgpalluritega.

Treenitavate laste ümber on palju taustajõude: heitjaid-tõukajaid nõustab ka uuel aastal Tartu Ülikooli õppejõud Rein Aule. Treener Endel Susi koostab LLJK esijooksjatele Martin Teppan ja Ainar-Sten Junkerile treeningplaanid. Lisaks neile kahele, on sellel aasta võistluste jooksuradadel avanenud Virgo Vallik, Tambet Järve ja Krismar Liiv: kõigile jooksjatele on lahkesti nõus abisõnu jagama Eesti 800 meetri jooksu rekordiomaniku Urmet Uusoru endine treener Peeter Kallas. Lisaks sellele saavad meie A- ja Juuniori klassi noored nii treening- kui ka võistlusperioodil väga hea kvaliteediga massaaziteenust Haapsalus I-Suudiolt ja Lihulas Merike Pärnpuult.

Soovime lastele sära silmadesse.

 

 

Jaanus Getreu

 

Fotod: Siive Knäzeva

Admin - post author

No other information about this author.