Loading... (0%)

Lihula veteranide Liivakuningas on Martin Loorits

19 June 2017

Laupäeval, 17. juunil toimus Lihulas rannavõrkpalliturniir, kus selgitati välja tänavu aasta Lihula veteranide Liivakuningas, kelleks sai Martin Loorits Leedikülast. 

Aastast 2002 kohaliku võrkpallitreeneri Aivar Pärnpuu korraldatud turniirid on alati olnud osavõturohked ja pingelised. Vaid kahel aastal – 2010 ja 2011 Liivakuninga tiitlit välja ei mängitud. Kui eelnevatel aastatel said Liivakuninga turniirist võtta osa kõik võrkpallisõbrad, siis tänavu otsustati korraldada eraldi turniir ka neile, kelle vanus on 40 ja enam.

“Kuna meie piirkonnas on tekkimas mitmeid tugevaid võrkpalli harrastajaid – nii noorte kui veteranide klassis, otsustasime tänavu korraldada kaks eraldi võistlust. Üks siis veteranidele ning teine niiöelda traditsiooniline Lihula Liivakuninga rannavõrkpalliturniir. Kui esimene toimus laupäeval, siis viimane leiab aset suve lõpus,” rääkis ürituse peakorraldaja Aivar Pärnpuu.

Võitja Martin Loorits on nokamütsiga

Väga palav ja päikeseline ilm veteransportlasi ei soosinud, kuid just nemad on spordimehed, kes pisiasjadest välja ei tee.

Liivakuninga võrkpalliturniir on võistlus, kus iga mees mängib enda eest: selleks loositi kaheksa võrkpallurit kahte neljalisse alagruppi, kus kõik omavahel paaris läbi mängisid. Vastavalt võidetud geimidele ja saavutatud punktidele selgusid igast alagrupist kaks paremat, kes jätkasid esineliku grupis. Alagruppides kolmandaks-neljandaks jäänud selgitasid kohad viiendast-kaheksandani. Mängiti viieteistkümne punktini ning kahe geimi võiduni.

Alagrupimängud olid huvitavad: mitu mängu läks kolmegeimiliseks ja võitlus käis iga punkti eest. Esimesest alagrupis said esinelikusse Maanus Jõevee Üdrumaalt ja Jaanus Getreu Lihulast. Teisest alagrupist Leediküla mees Martin Loorits ja Madis Jõgisalu Kullamaalt.

Alumises grupis võitsid viienda ja kuuenda koha Tuudi mehed Argo Mõtt ja Arvi Alesmaa vastavalt. Seitsmes oli korraldaja Aivar Pärnpuu ja kaheksas Toivo Valgenberg Pärnust.

Esineliku paremusjärjestus kujunes välja mängudes teenitud punktide aluselsest, sest nejast mängijast kolm kogusid võrdselt 4 geimivõitu, kuid punktide vahe oli iga mehe vahel kaks punkti.

Lihula veteranide Liivakuninga tiitli võitis Martin Loorits. Teiseks tõusis Maanus Jõevee, kolmandaks Madis Jõgisalu. Neljanda koha sai Jaanus Getreu. Võitja sai endale väärika võrkpallurikuju, kuid auhindu jagus ka teistele. Oli tore võrkpallipäev!

 

Jaanus Getreu

Foto: Reigo Vänt

Admin - post author

No other information about this author.