Loading... (0%)

Lihula Teataja osaleb koos meie piirkonna lastega XII noorte laulu- ja tantsupeol

19 June 2017

Neljapäeval, 15. juunil kinnitas XII noorte laulu- ja tantsupeo kommunikatsioonimeeskonna liige Carl-Ruuben Soolep Lihula Teataja pressiakrediteeringu, mis tähendab seda, et tänavusel peol, kus osaleb sadakond Lihula valla noort, on kohal meie piirkonna laste tegevuste kajastamisele keskenduv meediatiim.

Tänavu suvel 30. juunist 2. juulini Tallinnas toimuval XII noorte laulu- ja tantsupeol “Mina jään” osaleb sadakond Lihula valla noort. Ettetantsimise on edukalt läbinud kolm Lihula Gümnaasiumi ja kaks Metsküla Algkooli tantsurühma. Lihula Gümnaasiumist sõidab laulu- ja tantsupeole 1.; 2. ja 5. klasside tantsurühmad, keda juhendab Pilvi Kase. Täismahus on peol esindatud Metsküla Algkooli pere, kelle tantsuridadesse kuuluvad lisaks neli Kõmsi Lasteaed-Algkooli tütarlast. Õpilasi juhendab Astrid Nikkel.

Lisaks tantsijatele saab näha ja kuulda Lihula Gümnaasiumi mudilaskoori, dirigendid Ave-Piia Rohtla ja Heli Esko ning Lõuna-Läänemaa mudilaskoori, dirigendid Pille Saatmäe, Ülle Tammearu ja Ave-Piia Rohtla.

Samuti on peole pääsenud Lihula Muusika- ja Kunstikooli puhkpilliorkester, kus mängivad Hanila ja Lihula valla ning teistes Pärnumaa omavalitsustes elavad noored. Orkestri dirigentideks on Mati Põdra ja Taavi Reimets. Rahvamuusikapeol esinevad Lihula Muusika- ja Kunstikooli rahvamuusikaansambel “Pillilugu”, kelle juhendajaks ja dirigendiks on Gunnar Grencštein. Enamik meie puhkpilliorkestri liikmetest ja osad rahvamuusikaansambli liikmed on laval ka sümfooniaorkestrite ridades.

Siinkohal on paslik mainida, et rongkäigus, mis toimub pühapäeval, 2. juulil, on Läänemaa kolonni eesotsas just meie puhkpilliorkester, kes mängib muusikat Jüri Hinsbergi GAZ-51 autokastist. Sellest rongkäigust on Lihula Teatajal kavas teha ka otseülekandeid, et tuua kogu melu meie jälgijateni.

Foto: Ain Saare

Akrediteering kui tunnustus

Lisaks ajakirjanikele mõeldud pressiakrediteeringule sai akrediteeringu Lihula Teatajaga koostööd tegev fotograaf Olev MihkelmaaSelle tulemusel pääseb Olev täiendavatele aladele lauluväljakul ja Kalevi staadionil, kust saavad foto- ja videograafid visuaalset materjali kajastustele. Teisisõnu sinna, kuhu tavapileti ostjaid ei lubata.

Foto: Krista Kõiv

Kui Lihula Gümnaasiumist hea hulk lapsi noorte laulu- ja tatsupeole pääses, tekkis mul fotograafina soov nende teekonda ja toimetamisi jäädvustada.

Olen varemgi mõelnud, et selles möllus osalemine võiks olla vahva, kuid nüüd on olemas selge pidepunkt ja mõte, millest kinni haarata.

Ühest küljest tahan muidugi näidata, kui suur ja uhke pidu meie laste osalusel toimub ning ka seda, kuidas Lihula kandi lapsed seal toimetavad. Teisalt pakub mulle loomingulist huvi jäädvustada kogu sündmuse telgitaguseid ja neid hetki ning emotsioone, mis jäävad esinemiste vahele ning proovide niiöelda eesriide taha.

Samuti soovin üles leida kogu peo olemuse ning tabada osalejate meeleolu ning seda suure töö tulemust, mida lapsed ja juhendajad on peo nimel ette võtnud.

Kindlasti püüan jäädvustada kõiki koosseise, kes Lihula vallast peol osalevad.

– Olev Mihkelmaa

“Kuna Lihulast lööb laulu- ja tantsupeol kaasa väga palju osalejaid, sadakond last ja noort, on meie jaoks väga oluline, et nende tegemised ja osalemine saaksid igakülgselt ja hästi kajastatud ning meie inimesteni toodud. On ju iseenesest mõistetav, et elame neile väga kaasa ning tahame teada kuidas neil läheb,” ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

“Minu jaoks on see mitmeski mõttes täisring. Nimelt olin Tartus ajakirjandust õppides laulupeol vabatahtlik, kes välispressile akrediteeringukaarte väljastada aitas. Ja nüüd sai sellesama akrediteeringu osaliseks meie enda poolt ellu kutsud Lihula Teataja. See on uhke tunne ja hästi hea meel selle üle,” ütles Lihula Teataja kogukonnaportaali üks loojatest Kristi Märk.

Tehnilise toe, kujunduse ja küljenduse osas tegi Lihula Teataja portaali loomise võimalikuks Ain Saare​.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Päise pilt: Kaarel Kaisel

Admin - post author

No other information about this author.