Loading... (0%)

Lihula valla kohvikutepäeva kaart sai valmis

15 June 2017

29. juulini on jäänud täpselt 45 päeva, mis tähendab, et just praegu on õige aeg avaldada tänavused osalejad ning kohvikute asukohad ja lahtiolekuajad. Selleks kasutame hetkel just Google Maps kaardirakendust.

Juuli viimasel laupäeval avavad oma uksed 20 ühepäevakohvikut, mida veavad eest ei keegi muu kui Lihula valla omad inimesed ja neile appi tõttanud sugulased ning sõbrad siit-sealt Eestimaa nurgast.

Huvi kohvikutepäeva vastu on olnud erakordselt suur – samanimelist Facebooki lehte jälgib juba üle 490 inimese ning erinevad postitused on jõudnud rohkem kui 3500 inimeseni!

Kohvikute menüüd ja kultuuriline programm on ka tänavu mitmekesine: sõltuvalt kohvikust on kavas nii käsitööringid, laulu- ja tantsuetteasted kui ka näiteks majatehase ekskursioon.

Süüa saab nii restorani tüüpi kui rahvuslike roogasid või siis näiteks suitsukala.

Kohvikute päeva kaart

Eile küsisime Lihula valla kohvikutepäeva Facebooki lehel meie jälgijatelt, mida kujutab endast kõrvalolev pilt. Õiget vastust kahjuks veel välja ei tulnud ning seetõttu soovisime oma meeskonnaga selgust majja tuua.

Tegemist on QR koodiga ehk kindla standardiga mustvalge kujutisega, mille sisse saab ära peita infot. QR koodi oskavad lugeda paljud seadmed, tavakasutaja jaoks aga on kõige tüüpilisem QR koodi lugeja mõni kaameraga mobiiltelefon, mis oskab saadud pilti vastava rakendusega töödelda.

Millega QR kood oma telefonis lugeda?
Kõige lihtsam on otsida vastava telefoni operatsioonisüsteemi rakendustepoest barcode scannerit või QR code´i. Neid rakendusi on kümneid.

Milline info on antud QR koodi taga peidus?
Antud pildi taga on peidus Lihula valla kohvikutepäeva elektrooniline kaart, mis on loodud Google Maps keskkonnas.

QR koodi soovisime kasutada just seetõttu, et see hõlbustab kaardirakendusele juurde pääsemist ja õigesse kohta navigeerimist kuna puudub vajadus jätta meelde pikki linke ning tegeleda otsimise ja guugeldamisega.

Siiski oleme teadlikud, et osad inimesed armastavad teha eeltööd juba kodus rahulikult arvuti taga istudes ning seetõttu anname siinkohal otselingi Lihula valla kohvikutepäeva kaardile: https://goo.gl/j14iA0


Visuaalid peagi valmis

Lisaks on kohe-kohe valmis saamas ka Lihula valla kohvikutepäeva infovoldik, mida jagame õige pea ka Teiega. Põnevuse säilitamiseks olgu hetkel näha vaid väike osa tulevasest voldikust.

Paula Marit Leiumaa on see andekas noor neiu, kelle kujundatud on kogu Lihula valla kohvikutepäeva visuaalid ja materjalid. Kui mullu kasutasime infovoldiku kujunduses enda poolt tehtud fotosid, siis tänavu on oma pilte lubanud kasutada noor andeks fotograaf Merilin Kaustel-Lehemets, kelle tehtud töödega saate tutvuda siit.

Infovoldiku keelekorrektuuri teeb oma ala professionaal, alati abivalmis Anu Rooseniit osaühingust Keeletoimetus.

 

Kaardirakenduse loojaks ning tehniliseks toeks on ka tänavu ääretult tubli ja abivalmis Avo Kiisk.

 

Aitäh kõigile, kes aitavad meil Lihula valla kohvikutepäeva muuta veelgi ägedamaks: Paulale, Merilinile, Anule ja Avole kui ka kõigile teistele, kes nõu ja jõuga abiks!

Kohtumiseni kohvikutepäeval!

 

Kristina Kukk
Lihula valla kohvikutepäeva koordinaator

Admin - post author

No other information about this author.