Loading... (0%)

Lihula võitis esmakordselt Massu sõprade korvpalliturniiri

13 December 2015

Sel nädalavahetusel toimus Kõmsil VII Massu sõprade turniir korvpallis, kus sel aastal asus võistlustulle seitse Lõuna-Läänemaa võistkonda. Lihula oli esindatud lausa kahe võistkonnaga – poisid tõid koju võidukarika ning seeniorid auväärt kolmanda koha. 

Juba seitsmendat aastat said jõulupühade paiku Kõmsil kokku Lõuna-Läänemaa korvpallurid, et mängida Massu sõprade turniiri karikale. Armand Reinmaa eestvedamisel alguse saanud korvapalliturniir on iga aastaga võitmas järjest suuremat populaarsust ja on saanud Lõuna-Läänemaa ja ka terves maakonnas üheks suuremaks spordivõistluseks. Sellel aastal asusid võistlustulle seitse võistkonda: Vatla, Virtsu II, Virtsu I, Lihula, Lihula seeniorid, Massu I, Massu II.

Ja turniirile ei tuldud lihtsalt osalema, vaid näidati head korvpalli. Võistkondade tase oli ühtlane, mängud tasavägised. Kõik see näitab seda, et meeskondade kvaliteet on kõrge, paljudel isegi meisterlik. Ja kui mänge vilistab endine meistriliiga kohtunik ja nüüdne Balti meistrivõistluste komissaar Aivar Palu, siis on korralik võistlus väikeses maanurgas tagatud.

Lihula võitis esmakordselt karika

Lühendatud mänguajaga turniiril mängisid kõik võistkonnad omavahel läbi. Eriti libastumisruumi ei jäänud, sest võrdsete võistkondade juures oli iga mäng kullahinnaga. Kuna mängiti veel kahe parema meeskonna vahel ka kuldne finaal, siis oligi iga mäng väga tähtis.

Siiski eraldusid terad sõkaldest ja turniiri finaali jõudsid Lihula ja Virtsu I meeskond. Väga lähedal olid finaalipääsule ka Massu I ja Lihula seeniorid, kes olid mõlemad napsamas võitu Virtsu I meeskonna vastu. Kuna Lihula seeniorid said targa ja ennastsalgava mänguga jagu viiekordsest Massu karikavõitjast, Massu I meeskonnast, siis kuulus auväärt kolmas koht just Lihula veteranidele.

Harry Kadakas, Paavo Veermäe, Rivo Raudkivi, kel kõigil vanust üle 50 ei jäänud 30 aastat noorematega jänni, vaid olid võrdseteks vastasteks. Seenioride võistkonnas mängisid veel Jaanus Getreu, Argo Mõtt ja Kristo Linn.

Finaalis kohtusid Lihula ja Virtsu I. Turniirimängus oli Virtsu I suutnud Lihula alistada. Finaali aga dikteerisid Lihula korvpallurid ja tulemusega 32-25 saavutati teenitud võit ja võidukarikas rändas Lihulasse.

Võitjameeskonnas (punastes särkides) mängisid: Mairo Kanter, Tõnis Pelapson, Raiko Söötmaa, Andrus Ihermann, Andres Vaan, Egert Kallaste. Toimus ka viskevõistlus. Ühe minutiga suutis Mairo Kanter koguda 34 punkti ja selle tulemusega kõik teised alistada.

Kõmsil toimuv Massu sõprade korvpalliturniir näitab ehedalt, et maapiirkondade väärikas spordielu elab edasi.

Jaanus Getreu
Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.