Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi pidas üheksandat aastat lastelaagrit

04 August 2016

Möödunud laupäeval algas Virtsus neli päeva kestnud jalgpallilaager, mida korraldas Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi. Tegemist oli üheksandat aastat toimuva üritusega.

Aastate jooksul on klubi noored jalgpallurid laagerdanud nii Paatsalus, Üdrumal, Tuksis, Kuressaares, kui ka Virtsus. Erinevad kohad jalgpallilaagri korraldamiseks on valitud selle järgi, mis on parasjagu olnud ürituse eesmärk. Lisaks pallimängude ja suverõõmude nautimisele on ette tulnud ka jalgpalliväljaku ja väravate ehitamist, rahvusvahelise jalgpalliturniiri korraldamist ning lastevanemate kodutalude külastust.

Viimased aastad on laagrikohaks olnud suvine Virtsu, kuhu tulek on alati tekitanud parasjagu positiivset elevust nii meie noorte jalgpallurites kui ka sealsetes lastes, aga ka täiskasvanutes: omavahel on peetud isegi sõpruskohtumisi ning ükski sealne spordilaps pole kunagi üritusest eemale lükatud.

Väikese maaklubi jalgpallilaagris on erinevas vanuses ja erinevate oskustega noori sportlasi ning seetõttu on laagri ühes rütmis hingama panemine olnud suureks väljakutseks nii treeneritele, kui ka lastevanematele, kes suvel lastega töötavad.

Kõik, mis plaani võeti, sai ka tehtud

Selle aasta jalgpallilaagris oli koguni kolm eemärki: Eesti noorte meistrivõistlustel mängivate U14 poiste ettevalmistus sügisringimängudeks, nooremate poiste oskuste täiendamine ning lisaks kergejõustikuga tegelevate noorte jalgpallurite selle ala tõhusad treeningud.

Eesti noorte meistrivõistlustel mängivatele poistele olid kaks korda päevas erinevate iseloomude ja ülesehitusega läbiviidud intensiivsed treeningud väga tähtsad. Suvisest puhkuseolekust treeningrütmi tulek ei olnudki nii raske ja treeningud läksid poistel päev-päevalt kvaliteetsemaks. Klubi nooremad jalgpallurid said hakkama just neile pandud ülessannetega.

Kolm noort jalgpallineidu, kes sellest aastast ka kergejõustikuga lähemalt tutvust teinud, said treenida rahulikus stressivabas keskkonnas ja parandada treeningpäevade jooksul nii oma tehnikaarsenali, kui ka tulemusi.

Lisaks oli treeningute kõrval piisavalt vaba aega, mis täideti erinevate mängudega ja võistlustega, kus proovile tuli panna nii kiirus, osavus, täpsus, kui ka teadmised.

Lõuna-Läänemaa JK tänab Virtsu kooli kokk Eha Knäzevat, koolijuhataja Airi Aavikut, majandusjuhataja Jüri Mõnisted ning lapsevanemaid Siive Knäzevat ja Vaido Noort kõige selle eest, mis lapsed rõõmsaks tegi.

 

Jaanus Getreu

Päise pilt: Siive Knäzeva

Loe lisaks Lihula Teatajas varem ilmunud: Lõuna-Läänemaa JK korraldab sel suvel kaks spordilaagrit

Admin - post author

No other information about this author.