Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa JK alustas ettevalmistust 18. Eesti meistrivõistluste hooajaks

30 November 2016

Möödunud pühapäeval osalesid Lõuna-Läänemaa JK U14 meeskond Tallinnas Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis toimunud Flora Nike Cup noorteturniiril, millega alustati ühtlasi ka ettevalmistusi viie kuu pärast algavateks 2017 aasta Eesti noorte meistrivõistlusteks.

2016 aasta meistrivõistluste lõpust on möödas seitse nädalat, mille sisse on mahtunud poiste kolmenädalane puhkus ja neljal viimasel nädalal toimunud 12 kvaliteetset saalitreeningut. Teadupärast on talveperioodil võimalik täisväljakul harjutada vaid kunstmurul: maapiirkondades tegutsevad noorteklubid, kes selliseid tingimusi ei oma, peavadki otsima turniire ning sõpruskohtumisi mujalt. Just seetõttu otsustasime osaleda Flora Nike Cupis; teiseks põhjuseks oli võimalus harjutada täismõõtmetega väljakutel ehk samades tingimustes, millistes toimuvad Eesti meistrivõistluste mängud.

Turniiri eesmärk täidetud

Lõuna-Läänemaa JK U14 meeskonnas mängib 22 noort kolmest meie piirkonna koolist – Lihula Gümnaasiumist, Virtsu Koolist ja Metsküla Algkoolist. Flora Nike Cup noorteturniiril esindas klubi 17 poissi: Mart Mikiveer, Kardo Roosma, Randy Põld, Henry Põld, Marten Põld, Herman Reinmaa, Mihkel Sibul, Mario Reks, Andero Polberg, Virgo Vallik, Indrek Kivisalu, Siim Urb, Stefan-Lauri Mölder, Geron Noor, Hugo Noormets, Sander Sõber, Karl Murumets.

Turniiril osalemise eesmärk oli kõikidele noortele jalgpalluritele anda võrdselt mänguaega, panna poiste silmad särama ning lasta neil leida taas tunnetus suurel väljakul mängimisest. Kõik kolm peamist eesmärki said ka täidetud.

Turniirist võttis osa kaheksa võistkonda. Alagrupifaasis alistasid LLJK noored Tallinna FC Flora II tulemusega 5:0. Siiski tuli vastu võtta ka kaks 0:2 kaotust nii Martin Reimi Jalgpallikoolilt, kui ka Harju Jalgpallikoolilt. Tulemustest tähtsam oli siiski kõikidele poistele tagada võrdne mänguaeg ning harjutada mängimist erinevatel positsioonidel: vahetused toimusid minutilise täpsusega, millega tagasime kõigile noorjalgpalluritele võrdse mänguaja. Alagrupis võidu kõrvale saadud kaks kaotust viisid meid mängima 5-8 kohtadele.

Tallinna FC Flora vastu suutsime teha päeva ilusama mängu ja võita 2:0. Ilusam oli see mäng just seetõttu, et statistika kohaselt, kus kajastusid löögid raami, nurgalöögid, löögid väravale karistusalast, meie vastu tehtud vead jne, olid näitajad meie meeskonnale igati postiivsed. Loomulikult oli kõige tähtsam laste emotsioon ja võitlustahe, mis igas mängus oli erinev, siiski ei saa seda numbritega mõõta. Viimases ehk 5-6 koha kohtumises Pärnu JK Vapruse vastu, tegi meeskond taas emotsionaalselt, tehniliselt, taktikaliselt ja füüsiliselt sellise mängu, mis tähistas 2:0 võitu.

Viis head mängu, viies koht, kõikidele poistele hiilgav mängupraktika – kõik see oli vajalik ja väga tähtis ning oluline ettevalmistusosa uut meistrivõistluste hooaega silmas pidades.

Väikesele maaklubile, kelle igapäevaseks harjutamiskohaks on väikene võimla, peab leidma lisaks muid võimalusi, et kuidagi sammu pidada linnaklubide eakaaslastega ning valmistuda algavaks Eesti meistrivõistluste hooajaks. Seetõttu on igal järgneval kuul, aprillini välja, planeeritud osaleda erinevatel kunstmuruväljakutel toimuvatel turniiridel ja sõpruskohtumistel. Detsembris toimub sõpruskohtumine kahe Pärnu noorteklubiga Mai tänava kunstmurukattega väljakul.

Tulemas on 18. Eesti meistrivõistluste hooaeg

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi on 2017. aastal alustamas oma kaheksateistkümnendat Eesti noorte meistrivõistluste hooaega.

Viimased aastad on klubi olnud meistrivõistlustel esindatud ühe, äärmisel juhul kahe võistkonnaga samas kui 10-15 aastat tagasi võimaldas laste arv välja panna lausa kolm eri vanuserühma gruppi. Nende seitsmeteistkümne aasta jooksul oleme Eesti noorte meistrivõistlustel esindanud LLJK 38 võistkonnaga, kus ühtekokku umbes 600 noort sportlast. Tegemist on uhkete numbritega sellise väikese maaklubi ning -piirkonna kohta.

Kõik need aastad on klubi esindanud põhiliselt LLJK treeninud ja jalgpalluriks sirgunud noorsportlased, kellest suurem osa õppisid Virtsu või Lihula koolides. Siiski on LLJK-s olnud ka Vatla, Kõmsi, Metsküla, Tuudi ja Kasari koolide õpilased. Mõned neist õppeasutustest on saanud juba ajalooks, mõni lähiajal selleks saamas, kuid panus, mis nende õpilased on klubile jätnud, on hindamatu. Oleme teadlikult töötanud selles suunas, et olla Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi. Siiski oli ka perioode, tugeva panuse andsid Taebla ja Martna noormehed, ning Kullamaa neiud, kes kõik kõik käisid Lihulas treeningutel.

Kõik lapsed on ühiselt panustanud väga tublile esinemisele riigi esivõistlustel: aastate jooksul on klubi saanud viiel korral koha esikuuikus ning kahel korral esikümnes, lisaks Eesti noorte MV pronks 2009. aastal Tütarlaste B-klassis. See on korralik tulemus.

Hetkel treenib Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis 70 noort: neist 15 on Kõmsi Algkooli õpilased.

 

Jaanus Getreu

 

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.