Loading... (0%)

Vatlas peeti X Lõuna-Läänemaa noorte Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir

30 May 2017

Laupäeval, 27. mail toimus Vatla mõisapargis X Lõuna-Läänemaa noorte Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir, kus lisaks Lihula lastele osalesid ka Kõmsi, Virtsu, Massu ja Vatla külade võistkonnad.

Juubeliturniiri tegi eriliseks asjaolu, et sellel aastal sportisid lapsed sügisel uksed sulgeva Vatla kooli auks tehes toreda päevaga väärikale spordikoolile tugeva aplausi. Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir pakub igal aastal meie piirkonna lastele lisaks pallimängule ka mitmeid muid tegevusi, kuhu kaasatakse ka lapsevanemaid.

Kõmsi, Lihula, Virtsu, Massu ja Vatla külade lastest moodustatud võistkondadega peeti maha vägev jalgpalliturniir, mille eesmärk ei olnud selgitada välja turniiri parim, vaid see, et lapsed tunneksid end väljakul rõõmsalt ja turvaliselt – just nii see oligi. Kusjuures noorimate mängijate vanus oli kõigest 6 aastat.

Tõelise rõõmu tõi laste nägudele jalgpallimatš, kus omavahel vastamisi olid 23 isa-ema ning lisaks nende lapsed. Palliga olid osavad mõlemad ja nii lepitigi kokku sõbralik 1:1 viik. Lisaks peeti laupäevase ürituse raames ka erinevaid löögivõistlusi. Tütarlaste seas oli täpsem Helena-Triin Toodu, Massu küla võistkonnast, poiste seas aga Geron Noor Virtsu võistkonnast. Perekondlikus löögivõistluses saavutasid 21 võistkonna seas esikoha perekond Idvani, kes esindasid Virtsut.

Igal aastal on meie spordipäeva külastanud ka Eesti omad tippjalgpallurid. Tänavu oli aukülaliseks oodatud ja planeeritud Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim, kes viimasel hetkel kutsest loobus, kuid tema soojad soovid ja tervitused anti edasi läbi väärikate auhindade kõikidele meie lastele autasustamisel.

Kõige suuremat uudistamist pakkus Vatla mõisa juures avatud näitus kooli ajaloost: uskumatult põhjalikult olid selle koostajad, eesotsas Triin Varega. Näha sai sadu diplomeid, medaleid, karikaid ja ajalehtede väljalõikeid, kusjuures erinevate võistluste diplomitelt vaadatud tulemused tekitasid suurt aukartust. Seda kõike jälgides jäi justkui aeg seisma; kuidas ja millise tahtega tehti siis sporti. Sellised üritused näitavad, et meil jätkub veel spordilapsi ja nende vanemaid, kes seda teha tahavad.

Päeva lõpus ootas kõiki osalejaid koolis maitsev lõunasöök. Tehti ühispilt ja tunti üksteisest rõõmu.

Suur tänu kõigile abilistele!

Jaanus Getreu

Admin - post author

No other information about this author.