Loading... (0%)

Lihula valla heakorrakonkursi võitjad on selgunud

31 May 2017

Ka sel aastal toimus heakorrakonkurss, millest võisid osa võtta kõik Lihula vallas kinnistut omavad füüsilised ja juriidilised isikud. Esitatud kandidaatidel käis 24. mail külas heakorrakonkursi töörühm, mis koosnes kuuest liikmest.

Heakorrakonkursile esitati 9 kandidaati. Töörühm tutvus kõikide kinnistutega ning otsustas tunnustada järgnevaid:

Ühepereelamud Lihula vallas – Kopsi talu, Metsküla küla

Kopsi talu perenaine Aime Vald on oma pere toega oskuslikult kujundanud aia ning renoveerinud hooneid. Lillepeenrad on kujundatud nii, et lillede õitsemine algab juba varakevadel ning ei lõpe enne sügist. Kaunilt on kujundatud ka kraaviääred ja tiik. Suurel maa-alal on lisaks kaunile aiale ka mitmeid hooneid – saun, elumaja, aidad. Ka aiamaa on korras ning väga kenasti hooldatud.


Korterelamud – Pärnu mnt 18, Lihula

Pärnu mnt 18 korteriühistu on oma maja ümber istutanud hulganisti lilli, mis pakuvad silmarõõmu nii elanikele, kui linlastele. Korteriühistu on ära vahetanud trepikodade aknad ja uksed, lisaks kaunistavad neid mitmed kenad amplid. Maja ümbrus on kenasti hooldatud ja puhas.


Talud – Pangasauna talu, Lautna küla

Pangasauna talus elav noorpere kasvatab lambaid, keda neil on sadakond. Kaunis uusehitis, mida kasutatakse elumajana sobib hästi kogu kinnistu ansamblisse – maakividest vundamendimüüriga palkmaja ning selle kõrval kaunilt krohvitud kivimaja sein on oskuslikult omavahel kokku sobitatud.

Kinnistul on mitmeid kiviktaimlaid ja lillepeenraid, mis perenaise sõnul pole kunagi „joonlauaga ajatud“. Töökomisjonile see meeldis. Ka laste mängumaja sobib kogu kinnistu teiste hoonetega ilusti kokku ning ei jäta sugugi võõrkeha muljet. Vaatamata sellele, et tegemist on loomakasvatusega tegeleva taluga, on ümberkaudne hoov ja õu korras.


Suvilad ja aiamajad – Ennu-Möldri talu, Kirikuküla küla

Ennu-Möldri talu kasutatakse põhiliselt suvekoduna. Töörühma liikmetele meeldis, et selle majakompleksil on jäetud kaunis vanaaegne hõng. Lilled, mida ei ole ülemäära palju on sellised, mida oleme harjunud nägema vanaaegsetes taludes – pojengid, tulbid, nartsissid. Kinnistul on ka kaunis muldkatusega kelder, mis sobib antud ansamblisse ideaalselt.

Suvilate ja aiamajade kategoorias oli kõige enam kandidaate ning kuigi komisjon otsustas esikoha anda Ennu-Möldri talule, väärib ära märkimist ka Sipa-Aadu talu.


Haldus-, äri- ja tootmishooned – Lihula Tarbijate Ühistu

Lihula Tarbijate Ühistu omab Lihulas mitmeid kinnistuid, mis on hooldatud nii suvel, kui talvel. Talviti kaunistavad majade välisseinu valgustorud, suviti aga lilleamplid ja -peenrad. Hoonete esised on alati puhtad ja hooldatud: maja fassaadidele pööratakse suurt tähelepanu: nii ka tänavu on Lihula Tarbijate Ühistul plaanis uuendada kontorihoone välisilmet.


Heakorrakomisjon tänab loa ja võimaluse eest nendel kaunitel kodudel külas käia ning tunnustab kõiki majaomanikke järjepideva ja südamega tehtud töö eest, sest kiidusõnu väärivad eranditult kõik kandidaadid.

Aitäh ka kõigile teile, kes te neid ilusaid ja korras majapidamisi märkasite ning nendest teada andsite. Selle aasta heakorrakonkursi võitjaid autasustatakse Lihula kultuuripäevade ajal augustis.

 

Fotod ja tekst: Kristina Kukk

Admin - post author

No other information about this author.