Loading... (0%)

Esmaspäevast on Lihulas taas avatud vanametalli vastuvõtupunkt

02 March 2017

Järgmisel esmaspäeval, 6. märtsil avab Lihulas taas oma uksed Taebla Auto OÜ Servik vanametalli vastuvõtupunkt, mis asub aasressil Valuste tee 7.

Vanametalli punkt oli perioodil 1. november – 6. märts suletud seoses talvel tehatavate suuremate kulutustega ning vähese rauakoguse toomisega.

OÜ Servik juhataja Allan Kelderi sõnul saab Lihulasse tuua musta ja värvilist metalli ning loomulikult ka autoromusid. Viimastele on Allani sõnul kavas teha kevadine kampaania, mille raames on oodata paremat kokkuostuhinda ning tasuta äravedu. Lisaks teostab OÜ Servik ka sõiduautode registrist kustutamise, mis on kliendile tasuta ning ei nõua lisatoimetusi.

Maanteeamet juhib tähelepanu, et sõiduauto või kuni 3500 kg täismassiga veoauto registrist kustutamiseks on vajalik esitada nõuetekohane lammutustõend.
Üldjuhul võtavad lammutamisele kuuluva sõiduki vastu jäätmeloaga jäätmekäitlusettevõtted, kellel on Maanteeametiga sõlmitud vastavasisulised lepingud. Seega piisab sõiduki omanikul sõiduk jäätmekäitlejale üle anda ja tema eest esitab taotluse sõiduki registrist kustutamiseks koos lammutustõendiga jäätmekäitleja.

Vanametalli hind sõltub Allani sõnul suuresti maailmaturu hindadest, kuid oluline on ka äraantav kogus. Kehtiva hinnakirja leiab Taebla Auto kodulehelt.

Lisaks pakub Lihulas taasavatav vanametalli vastuvõtupunkt ka järgi tulemise võimalust nii autoromudele kui rauale: sellise teenuse hind on kliendiga kokkuleppel.

 

Taebla Auto OÜ Servik võtab vanametalli vastu tööpäeviti kella 9.00-17.00.

Lisainfo 5684 4145 või lihula@taeblaauto.ee

 

Hooli keskkonnast ja vii vanaraud ümbertöötlemisse!

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Foto: freeimages.com

Admin - post author

No other information about this author.