Loading... (0%)

Galerii: Lihulas avas uksed uus kohvik

20 April 2018

Pühapäeval, 15. aprillil avas Lihulas aadressil Tallinna mnt 23 uksed uus kohvik. Sakste maja kohviku näol on tegemist kolme perekonna koostöös valminud ettevõtmisega.

Mullu sügisel sai Lihula üks kaunim ajalooline hoone, Fersenite aadlisuguvõsale kuulunud jahiloss uued omanikud, kes omakorda alustasid järk-järgult majale uue elu sissepuhumisega.

Esmalt korrastati ruumid maja vasakpoolses tiivas uue ilustuudio tarbeks, seejärel alustati peo- ning seminarisaalide ja saunamaja rentimisega. Nüüdsest on majas avatud ka kohvik, kus esmaspäevast laupäevani pakutakse mõnusat kehakinnitust.

Pühapäeval toimunud avamisel võtsid külalisi vastu Ilona ja Jaak Kastepõld ning Liisi ja Ain Saare. Külalistele, keda napi kahe tunniga käis läbi sadakond, pakuti kuuma kohvi ja mõnusat kooki, muusikalisi vahepalu esitasid Mati Põdra, Hanna Malk ja Laura Lepik.

Kust tuli idee avada endises Luige villas, praeguses Sakste majas kohvik?

Ilona Kastepõld: “Kohviku idee on üks osa suuremast tervikpildist ning tulenes eelkõige kahest asjast. Esiteks kogukonna vajadusest sellise mõnusa interjööriga istumiskoha järele, kus saab sõbra või äripartneriga istuda ning kohvi juua või natuke keha kinnitada. Teiseks oleme me majasiseselt ise tundnud vajadust oma klientidele võimaldada majas hubast olemist ja kehakinnitust.”

Ain Saare: “Kohviku plaaniga leidsime hea võimaluse maja uksed taas avada. Vajasime ka ise mõnusat kohta sõpradega kohtumiseks. Argipäeviti pakume mitmekesist kehakinnitust, mis on ühtaegu nii kodune kui ka taskukohane.”

Lihulas juba on mitmeid söögikohti, miks peaksid kliendid eelistama just Sakste maja kohvikut?

Ilona Kastepõld: “Ma arvan, et meie eesmärk ei ole konkureerida teiste kohalike toitlustusettevõtetega, vaid pakkuda klientidele valikuvõimalusi. Meie sihtgrupid võrreldes olemasolevate toitlustusasutustega on erinevad, meie oleme erinevad. Ka kaubavaliku osas oleme läinud seda teed, et proovime müüki võtta pigem kohalike tegijate tooteid või siis tooteid, mis ei ole väga levinud. Me pakume meeleolu, mõnusat olemist ja aja mahavõtmist. Meie juurde tuleb klient sooviga nautida jooki-sööki, head seltskonda ning hubasust. Ja siiani on meil olnud kõik väga ägedad kliendid! Paljud on vanad tuttavad, kuid oleme ka tutvunud uute inimestega, kes elavad siinsamas meie keskel, kuid neil pole olnud siiani kohta, mis neid kõnetaks. Ilmselt siis oleme midagi õigesti teinud.”

Millised on Teie tulevikuplaanid?

Jaak Kastepõld: “Järgmise sammuna lisanduvad pesumaja, keemilise puhastuse ning kingsepa teenused. Seejärel soovime avada ka külalistemaja. Olemasolevad ruumid pakuvad palju võimalusi erinevate mõtete realiseerimiseks ning inimesed, kellel on idee, kuid näiteks ruume pole, on alati oodatud. Paljuski on see, mida me siin majas teeme kantud soovidest ja teemadest, millest me ise siin elades puudust oleme tundnud. Ideid on erinevaid, kuid see, millised neist realiseeruvad ning kestma jäävad, sõltub palju ka kohalike inimeste kaasalöömisest, tarbimisharjumusest ja huvist. Kõik on meie majja alati oodatud!”

Ain Saare: “Juba täna saab meie maja veel mitmel moel kasutada – ruumide rentimine, mõnus soe saun.
Kohtumiseni Sakstes :)”

Sakste Maja Facebook
Koduleht – www.sakste.ee

 

Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

 

Fotod: Ain Saare ja Kristina Kukk

Admin - post author

No other information about this author.