Loading... (0%)

Hooletu lõkkepõletamine levis 2,4 hektarile ning süütas rehvid

24 April 2017

20. aprillil kella 12.23 ajal teatati häirekeskusele, et Lihula vallas Valuste külas põleb kulu. Päästjate saabumise ajaks oli põleng levinud vanaraua hoiuplatsile ning süütas sinna ladustatud rehvid. Päästjad piirasid tule leviku ja kustutasid 2,4 hektarile levinud põlengu kella 13.20.

Möödunud esmaspäeval kehtestati ametlikult tuleohtiliku aja algus, mida kommunikeerisime ka Lihula Teataja veergudel, juhtides tähelepanu sellele, et kulupõletamine on Eestis keelatud aastaringselt.

Kolm päeva hiljem süttis Lihula külje all tulekahju, mis sai alguse hooletust lõkkepõletamisest. Kuna tuul oli teiselt poolt, jäi Valuste küla seekord õnneks puutumata. Siiski paluvad päästjad olla kõigil, kes looduses liiguvad, olla lahtise tule ja ka suitsukonidega äärmiselt ettevaatlik, sest tuleohtlikul ajal piisab ulatusliku maastiku- või metsatulekahju süttimiseks vaib ühest sädemest.

Päästjatel, kes peavad eeskätt tagama valmisoleku õnnetustesse sattuvate inimeste elude päästmiseks, kulub kuivemate ilmadega palju aega ja jõudu hooletusest süttinud kulupõlengute kustutamiseks.

 

Ohutut ja rõõmsat kevadet kõigile!

 

Fotod: Ivar Jaanus

Admin - post author

No other information about this author.