Loading... (0%)

Ettevõtluspäev toimub tänavu 12. mail Narma vaibavabrikus

24 April 2017

Lõuna-Läänemaa ettevõtluspäev tuleb taas. Viiendat korda toimuv sündmus, mis kannab sel korral pealkirja Piiridest välja vol 2, saab toimuma Lihulas, Narma vaibavabrikus. Huvilistel palume enda osalemisest kindlasti märku anda, registreerudes SIIN.

Kui mullusel Piiridest välja inspiratsioonipäeval arutlesime, kes paneb meie piirid ning kas tegelikult neid piire üldse on, siis tänavune, Piiridest välja vol 2, läheb sellesama mõttearendusega edasi.

Nimelt on päeva külalisesinejaks ning ühtlasi paneeldiskussiooni moderaatoriks ettevõtja ja koolitaja Indrek Maripuu, kelle peamiseks fookuseks ongi justnimelt mõttemustrite murdmine ehk nutikus ja teistmoodi mõtlemine.

Indrek Maripuu. Foto: erakogu

Indrek Maripuu on kümmekond aastat aidanud Eesti organisatsioonidel panna kokku äriplaane, tasuvusanalüüse ja strateegiaid.

Selle töö raames viis ta läbi sadu ajurünnakuid erinevates organisatsioonides ning teda hakkas huvitama kuidas inimene mõtleb ning kuidas on võimalik mõtlemist suunata teistest erinevale rajale ja olla seeläbi konkurentidest nutikam.

Oma kogemustele ja rahvusvahelistele metoodikatele tuginedes on Indrek kokku pannud unikaalse metoodika, mis aitab treenida out-of-box mõtlemist – ta teeb selle põhjal koolitusi ja nõustab organisatsioonide arendus- ja tootearendusprojekte.

 

Kuidas jõuda piiridest välja?

Sõna saavad kohalikud ettevõtjad Henri Bekmann (GreenCube), Piia Saak (Hostel Kontor, Airbnb), Raivo Kallas (K.Met), Guido Piksar (Uninaks) ja Janek Vipre (Narma), kes räägivad piiridest välja mõtlemisest, sealhulgas ekspordist.

Selleks, et jõuda piiridest välja, on vaja mõelda piiridest välja. Tänavuse ettevõtluspäeva eesmärk on saada teada, kuidas mõtlevad ja mida on teinud meie edukad ettevõtjad, et jõuda sinna, kus nad täna on, sest on ilmselge, et nad mõtlevad teistmoodi ja on erilised,” ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos, lisades, et kõnealuse ettevõtluspäeva puhul on oluline see, et teadmisi jagavad tõelised tegijad, mitte pelgalt teoreetikud.


Toimumiskohaks Piiri tänava ääres paiknev Narma

Ka ettevõtluspäeva toimumiskoha valikul on lähtutud ürituse teemast. Lihulas Piiri tänava ääres paikneval Narma vaibavabrikul valmis mullu juurdeehitus, kus lisaks moodsaimale keskkonna- ja energiasäästust lähtuvale mõtteviisile on kasutatud tavapäratuid ehitustehnilisi lahendusi.

Ka on sel aastal 25 juubelit tähistava ning rohkem kui kümnesse riiki eksportiva ettevõtte omatoodangu lipulaevaks maailmas ainulaadne, patenteeritud idee ja unikaalse tehnoloogia toel valmiv newWeave® vaip, mis on piiridest välja mõtlemise heaks näiteks.


Millegi edendamiseks ja arendamiseks on vaja mõelda tavapärasest erinevalt ning igas mõttes väljapoole piire,” nimetas Varje Ojala-Toos peamise põhjuse, miks sel aastal, nagu ka mullu, ettevõtluspäeva toimumiskoht pisut ebatraditsiooniline on.

 

 


Registreerumine ja minimess

Ettevõtluspäev, mis kestab kell 10-16 (kogunemine ja tervituskohv alates 9.30), toimub kahes osas ning lõunapausi ajal toimub minimess, kuhu on osalema oodatud kõik tegijad, kes soovivad enda tooteid ja/või teenuseid tutvustada. Minimessil on ühe laua taga esindatud ka nii Lääne- kui Pärnumaa arenduskeskused.

Sündmus on tasuta, kuid kuna kohtade arv on piiratud, palume enda osalemisest kindlasti märku anda, registreerudes SIIN. Ühtlasi on sinnasamasse vormi võimalik märkida enda minimessil osalemise soov.
        
Sündmuse peakorraldajaks on Lihula vald koostöös Narma vaibavabrikuga. Kaasa aitavad Hanila vald ja Europe Direct.

Selleks, et jõuda piiridest välja, on vaja mõelda piiridest välja.

Kohtumiseni 12. mail Lihulas!   Korraldusmeeskonna nimel


Kristi Märk
Ettevõtluspäeva koordinaator
Lihula info- ja arenguspetsialist

Narma foto: Kristina Kukk
Ettevõtluspäeva plakati ja bänneri kujundus: Ain Saare

Varasemalt samal teemal:
Lihula nihutab Lõuna-Läänemaa ettevõtluspäeva piire
Fotogalerii ja video: Lõuna-Läänemaa IV ettevõtluspäev toimus Lihula tehnoülevaatuspunktis

 

 

Admin - post author

No other information about this author.