Loading... (0%)

Kaja Lotmani käsikiri sai lasteraamatu konkursi parima teemaraamatu eripreemia

08 November 2017

Teisipäeval, 7. novembril autasustati Eesti Lastekirjanduse Keskuses lasteraamatukonkursi Põlvepikuraamat võitjaid, kus parima teemaraamatu eripreemia pälvis Kaja Lotmani kirjutatud ning kunstnik Marju Tammiku illustreeritud käsikiri.

Võistlusele oodati käsikirju, mis sobiksid lastele, kes alles alustavad raamatute lugemisega: sellest ka konkursi nimi “Põlvepikuraamat”.

“Võistlusel osalemise idee tuli kunstnik Marju Tammikult, kes suviti elab Keemu külas. Nimelt kirjutasin ma ühel suvehommikul Matsalu naisseltsi listi väikese teksti, kus kirjeldasin, mida ma enne silmade avamist lahtisest aknast kuulsin – erinevad hommikused hääled,” selgitas käsikirja „Hommikukontsert Matsalu linnuriigis“ autor Kaja Lotman, kelle sõnul inspireeris antud kirjatükk Marjut niivõrd, et ta soovis teksti illustreerida.

“Marju joonistas väga vahvad pildid, aga pidime veel kõvasti vaeva nägema, et tekst sobiks mudilastele lugemiseks,” nentis Kaja ning lisas, et tulevase raamatu tekst on otse Matsalu küla loodusest tulnud.

Illustratsioonide autor Marju Tammik

Kuuendat korda toimunud konkursi korraldajateks on kirjastus Päike ja Pilv, Kultuuriministeerium ning Eesti Lastekirjanduse Keskus. Konkursi žürii koosseisus Asta Trummel, Krista Kumberg, Piret Niinepuu, Katrin Reinmaa ja Irma Mets otsustas välja anda kolm auhinda ja neli eripreemiat:

Võidutööd:

1. koht: käsikiri „Auklik päev“. Tekst Kadri Kiho, illustratsioonid Mirjam Siim
2. koht: käsikiri „Ahhaa!“. Tekst Els Heinsalu, illustratsioonid Kristi Kangilaski
3. koht: käsikiri „Väike armastuse lugu“. Tekst Tia Navi, illustratsioonid Kadi Kurema

Eripreemiad:

  • Teksti eest: käsikiri „Sinu väike ajaraamat“, autor Jaak Kikas
  • Illustratsioonide eest: käsikiri „Vihmapilve suur soov“, kunstnik Anne Linnamägi
  • Parima teemaraamatu eest: käsikiri „Hommikukontsert Matsalu linnuriigis“. Autor Kaja Lotman, kunstnik Marju Tammik
  • Uue tulija preemia: käsikiri „Tiina saladused“, autor ja kunstnik Ave Hansen

„Žürii liikmete süda jäi rahule, sest esiletõstetute seas oli mitmeid häid uusi tegijaid. Alati on suur rõõm, kui mõni andekas inimene meie konkursi kaudu tuule tiibadesse saab. Saak oli tänavu hea ja kümmekond käsikirja tahaks kohe ilma pikema jututa raamatuks teha,“ selgitas konkursi korraldaja Katrin Reinmaa.

Põlvepikuraamatu konkurss toimus sel aastal kuuendat korda. Konkursi eesmärk on rikastada väikelastele ja koolieelikutele mõeldud lugemisvara omamaiste kvaliteetsete pildiraamatutega. Võidutööd avaldab kirjastus Päike ja Pilv.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.