Loading... (0%)

Kodukant Läänemaa üks kolmest veeohutuse õppepäevast toimub Kasari jõe ujumiskohas

05 July 2016

Kodukant Läänemaa korraldab 16. juulil kell 16.00 Kasari jõe ujumiskohas praktilise veeohutusõppuse “Ohutult vees ja vee ääres”, kuhu on oodatud nii suured kui väikesed.

L. Mandel. Foto: kklm.ee

Tarvidus taolise ürituse järgi tuli elust enesest, ütles KKLM töötaja Larissa Mandel: “Ma ise käin lastega Kasari jõel ujumas ja olen tihtilugu näinud noori, kes sõidavad jõel paadiga ja ei kinnita päästeveste või mis veel hullem: noori poisse, kes kõõluvad paadi äärel aimamata, mis ohud võivad kaasneda sellega, kui paat ümber läheb.”

“Eelmisel aastal sai Kasari jõe ujumiskohta püstitatud infostend koos päästerõngaga, kuid praktika näitab, et väga vähesed inimesed oskavad seda reaalselt kasutada,” nentis Larissa ning lisas, et see oli ka üks argumentidest, miks taolisi õppepäevi peaks rohkem olema.

Veeohutuse õppepäeva planeerides lähtuti sellest, et need võiksid toimuda kolmel erineval veekogul: jõel, järvel aga ka merel ja nii lepitigi kokku, et praktilisi õppepäevi viidakse läbi Kullamaa tehisjärve ääres, Kasari jõe ujumiskohas ning Peraküla rannas.

Praktilise õppepäeva, mis kannab nime Ohutult vees ja vee ääres, viivad läbi Läänemaa Reservpäästeüksuse merepääste rühm, kes räägivad sellest, mis ohud meid veel olles varitsevad ning milline on ohutu käitumine ja lisaks õpetavad kasutama päästevahendeid.

Lisaks merepäästjatele aitavad päeva läbi viia ka Eesti Punase Risti Läänemaa Selts, mille liikmed selgitavad kuidas tuleb anda esmaabi alajahtunud või ülekuumenenud inimestele ning loomulikult õpetavad ka elustamist.

Toetusjõuna on kohal Läänemaa Suurperede Liit, kes lubasid leida pere pisematele tegevust, kuni suuremad tarkust ammutavad. Lisaks on meie kandis abistamas ka Kirbla külaseltsi liikmed, kes panevad välja teeviidad, et veeohutuse õppepäevale tulijad, kes pargivad oma autod Kasari silla juurde, oskaksid jalgsi ujumiskohani tulla.

Kohtumiseni õppepäeval!

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Päise pilt: Google pildiotsing

Admin - post author

No other information about this author.