Loading... (0%)

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi on hoo sisse saanud

19 October 2016

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi hooaja teine kokkusaamine leidis aset nädal aega tagasi, 12. oktoobril Hostel Kontoris

Idee kohtuda sai alguse Ettevõtlike Naiste Klubi Facebooki grupi arutelust Airbnb kodumajutuse olemusest. Piia Saak, kes suve alguses esimeste seas läbi antud keskkonna Lihulas majutust pakkuma hakkas, oli lahkesti nõus pajatama oma kogemuslugu esimese hooaja lõpus.

“Kui septembrikuu alguses kuupäeva kokku leppisime, sai kirja 12.oktoober. Tundus igati sobilik, arvestades isiklikule kalendrile lisaks hosteli suveperioodi kogemusi. Kuid seoses talveperioodi saabumisega on saabunud uued ajad ka hosteli elus. Nüüd, sügisel oleme pakkunud majutust rohkem tööinimestele ja vähem turistidele, seega keset töönädalat olid ikka „inimesed majas”,” selgitas Piia Saak ning lisas: “Seega pidin hostelis elavatele metsameestele teisipäeval ütlema, et homme päevaks palun korjake omad asjad Kontorist kokku ja ärge enne õhtupimedat „koju” tulge, tuba on naisi täis. Naised tulid ja olid väga toredad külalised ning on alati oodatud tagasi!”

Kohtumise alguses uudistasime Hostel Kontori sisekujundust ja detaile, seejärel pajatas Piia kontoriruumi ajaloost, renoveerimisest ja kujundamisest. Uurisime perenaiselt ka seda, kuidas müük läbi Airbnb toimib, kui palju turiste hooaja sees käis, kust nad tulid ja kuhu edasi liikusid. Piia muljed esimesest hooajast olid positiivsed.

Kui ürituse alguses oli kohal viis-kuus naist, siis kuulajaid lisandus terve kohtumise aja jooksul ja õhtu lõpuks oli meid kohal lausa 11. Kokkusaamisele tuli nii neid, kes osalesid esimesel kohtumisel, kui ka päris uusi uudistajaid.

Uus kohtumine on tulemas

Selle suve juulikuus loodi Facebooki grupp Lihula ettevõtlikele ja aktiivsetele naistele, et arutada omavahel ettevõtluse, investeerimise ja eneseteostuse üle. Ettevõtlike naiste klubi pole uus idee – sarnaseid klubisid leidub nii Tallinnas, Pärnus, Tartus, Raplamaal, Järvamaal kui ka mujal. Sellest inspireerituna tekkis soov sarnane klubi luua ka Lihulasse, et ühiste huvidega naised saaksid kogemusi vahetada ja uusi ideid koguda. Esialgu lepiti kokku, et kohtumised toimuvad kord kuus.

Järgmine klubiõhtu leiab aset 11. novembril kell 18 Lihula mõisa Kaitseliidu ruumides, kui meile tuleb külla Cynne Põldäär Läänemaa Arenduskeskusest. Vabas vormis aruteluõhtul võtame teemadeks hirmu ja julguse. Kohtumisõhtule on oodatud nii need naised, kes alles mõlgutavad ettevõtlusega alustamise mõtteid kui ka need, kes on antud alal tegevad, et pajatada üksteisele kogemuslugusid.

Tekst ja fotod Merle Mihkelmaa

Admin - post author

No other information about this author.