Loading... (0%)

Lihula juurtega tuntud artistid esinevad homme heategevuslikul kontsert-etendusel

20 April 2016

Lihula Lions Klubi korraldab homme,  21. aprillil Lihula kultuurimajas heategevusliku kontsert-etenduse Lihula lasteaias sportimisvõimaluste avardamiseks.

event.10014464Seekordsel heategevuskontserdil esinevad lisaks lasteaialastele ka lasteaia vilistlased: Ulla Helin-Mengel, Argo Liik ja Endrik Üksvärav, kes kõik on pärit Lihula vallast ning siin ka oma kooliteed alustanud.

Heategevuslik kontsert-etendus algab Lihula kultuurimajas kell 18.00 ning peale seda on kõik külalised oodatud mõnusale koosviibimisele, kust ei puudu ka tassike teed ja tükike kooki.

Lisaks on väljas annetuskera, mis tuuakse kontserdi puhul kultuurimajja, kuid mille statsionaarseks asukohaks on Konsumi poe hall. Loomulikult saavad kõik soovijad teha oma annetusi ka pangaülekandega Lihula LC kontole EE681010220017811010 märksõnaga “heategevuskontsert”.

Kolm andekat lasteaia vilistlast

Ulla Helin-MengelUlla sündis 1982. aastal Kirbla külas. Oma kooliteed alustas ta Lihula Gümnaasiumist. 2004.a lõpetas Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuõpetaja eriala ning 2006. aastal omandas Tallinna Ülikoolis koreograaf-lavastaja magistrikraadi.

Ta on teinud liikumist erinevatele kooridele; loonud tantse koolilastele ja rahvatantsuansamblile „Kajakas“. Lisaks on Ulla andnud kõhutantsu ja võimlemistunde Paikuse spordikeskuses ning sel aastal osaleb oma võimlejatega Pärnu ja Tallinna võimlemispeol.
Ulla on saanud tunnustust kui Pärnumaa Rahvakultuuri Särainimene (2010) ja pälvinud rahvakultuuripreemia silmapaistva tegevuse eest (2015). Lisaks on ta järgmise aasta Noorte tantsupeo meeskonnas neiude liigijuht.

Endrik Üksvärav Endrik_veebsündis 1980.a. Lihulas, kus lisaks tavakoolile käis ka muusikakoolis trompetit õppimas. Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppis Endrik lisaks trompetile ka metsasarve ning koorijuhtimist.

Endrik on juhatanud mitmeid puhkpilliorkestreid, kammerorkestreid ja kammerkoore. Aastatel 2004-2010 oli ta Lihula muusikakooli õpetaja ning sai Aasta Õpetaja tiitli (2008).

2010. aasta sügisel pani Endrik aluse kõrgetasemelisele kammerkoorile Collegium Musicale, mida on Eesti Kooriühing kahel korral tunnustanud Aasta koori tiitliga (2011 ja 2014). Lisaks on ta pärjatud tiitliga “Aasta noor dirigent 2011”. Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital tunnustas Endrik Üksväravat tulemusliku solisti- ja dirigenditegevuse ning Pühalepa Muusikafestivali algatamise eest 2012.a. aastaauhinnaga.

 

Argo Liik argosündis 1981.a. Lihulas. Juba kuueaastasena hakkas ta tegelema peotantsuga; koolieas lisandus sellele ka rahvatants ning nende loomine. Ta on lõpetanud Tallinna Majanduskooli ning 2005.a ka Tallinna Ülikooli koreograaf-tantsijana, peale mida tegutsebki vabakutselisena omal erialal.

Lisaks sellele, et Argo on tantsinud nii rahvatantsuansamblis „Kuljus“ põhirühmas kui ka mitmes muudes tantsuprojektides, on ta vedanud ka „KOOLITANTSU“ projekti.

Hiljuti esines ta TV3-e näosaates tantsunumbritega ja Eurovisioonil Tanja Mihhailova tantsupartnerina.

Fotod: erakogu, koolitants, Maris Üürike, Collegium Musicale, ERR, Tanel Valdna

Admin - post author

No other information about this author.