Loading... (0%)

Metsküla kooli õpilane saavutas Känguru võistlusel 4337 osaleja hulgast neljanda koha

21 April 2016

Märtsis toimus iga-aastane matemaatikavõistlus KÄNGURU, kus osales ligi 23 300 õpilast 403 erinevast koolist. Ka meie kahe kooli lapsed võtsid sellest võistlusest edukalt osa.

Lihula gümnaasiumit käis esindamas 52 ning Metsküla algkooli kõik 14 õpilast. Parima tulemuse tegi seekord Metsküla algkooli kuuenda klassi õpilane Tõnis Lepp, kes saavutas oma vanuserühmas IV koha, kogudes maksimaalsest 150 punktist 144. Benjamini vanuserühmas, kus võistlesid 5-6 klasside õpilased, osales kokku 4337 õpilast.

Ka teised meie koolide õpilased olid tublid: 15 õpilast kahest koolist kokku mahtusid oma vanuserühmades 1000 parima hulka. Tulemustega on võimalik lähemalt tutvuda siin.

Populaarseim matemaatikavõistlus

KÄNGURU on maailma populaarseim matemaatikavõistlus, mille eesmärgiks on mänguliste ülesannete kaudu populariseerida matemaatikat. Võistlusel osalevad õpilased kuues vanuserühmas 1.-12. klassini. Seda muidugi juhul, kui kool on avaldanud eelnevalt soovi oma õpilastega võistlusest osa võtta. Ülesannete lahendamiseks on aega 1 tund ja 15 min. Tulemuste arvestust peetakse õpilaste kohta individuaalselt. Võistlus toimub igal aastal märtsis.

 

Päise pilt: TÜ Teaduskool

Admin - post author

No other information about this author.