Loading... (0%)

Maaeluministeerium kutsub Läänemaa talupidajaid osalema avatud talude päeval

19 April 2016

Maaeluministeerium koostöös Maamajanduse Infokeskusega korraldab sellel aastal teist korda järjest üle-eestilist avatud talude päeva, kuhu on oodatud ka Läänemaa talupidajad.

Ürituse korraldamise ühisteks eesmärkideks on viia kokku tootjad ja tarbijad ning soodustada seeläbi otse tootjalt tarbijale suhteid; tutvustada Eesti toidu valmistamist ja kasvatamist ning populariseerida selle tarbimist aga ka tutvustada Eesti maaelu ja põllumajandust.

Osalema on oodatud kõik talud, kes tegelevad põllumajandussaaduste tootmisega: mesinikud, piimafarmid, loomapidajad, kala-, puu- ja juurvilja- aga ka marjakasvatajad ning kõik teised.

Sellel aastal on koostööpartneriteks ka Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit. Samuti tehakse koostööd LEADER tegevusgruppidega.

Esimesel aastal 44 000 külastust

DSC_0226Mullu 19. juulil toimus esimene üle-eestiline avatud talude päev, kus külalisi võttis vastu 147 talu ja põllumajandusettevõtet üle Eesti. Neisse tehti kokku üle 44 000 külastuse.

Avatud talude päeval sai külastada ettevõtteid alates Eesti suurimast piimatootmisest kuni kodumaise siidrivabrikuni, Eesti parimaid mahetootjaid, mitmeid suuri ja väikesi looma- ja teraviljakasvatajaid, aiandeid, puuvilja- ja marjakasvatajaid, ravim- ja maitsetaimede kasvatajaid, väiketöötlejaid ning turismitalusid. Vähemalt ühes ettevõttes õnnestus külalistel näha vasika sündi.

Registreerimine juba käib

Teine üle-eestiline avatud talude päev toimub pühapäeval, 24. juulil, kuid talude ja põllumajandusettevõtete registreerimine on juba avatud ning kestab 1.maini.

Selleks, et registreerida oma talu või ettevõte tuleb täita veebipõhine vorm, mille leiab Maamajanduse Infokeskuse lehelt või saata kiri aadressil reve@maainfo.ee. Samuti võib võtta ühendust Läänemaa piirkondliku koordinaatoriga Lea Lai lea@kklm.ee või telefonil 5691 7271 (Kodukant Läänemaa).

Päise pilt: Avatud talude Facebook

Sisupilt: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.