Loading... (0%)

Lihula noortemajas on nüüd oma fotostuudio

13 September 2016

Möödunud nädalal said Lihula noortemaja noored vahva uudise osaliseks  nimelt osutus projekt, mille nad esitasid “Nopi Üles” toetusfondi, edukaks ning sai positiivse rahastusotsuse. See tähendab, et nüüdseks on noortemajas olemas kogu vajalik fotostuudio varustus.

Mai lõpus toimus Lihula noortemajas tüdrukuteõhtu, mida käis jäädvustamas nüüdseks juba Lihula Gümnaasiumi vilistlane Eliise Tiidussalu.
“Fotosessioon ja pildid olid nii vahvad, et meil tekkis idee küsida raha kaamera ja lisavarustuse ostmiseks. Seda enam, et pooled vajalikud asjad olid meil juba olemas,” selgitas projekti koordinaator Eliise Lepp.

Taustavalguse kinkis noortele Pärnus asuv fotostuudio Stuudio 8, kuid välgu, statiivi ja mõningad rekvisiidid andis laenuks endine fotograaf, hiljuti perega meie valda kolinud Merike Vilt: “Elu teeb vahel kummalisi keerdkäike ning nii tuli ka minul loobuda professionaalsest fotograafiast, mistõttu jäi stuudiovarustus tarbetult seisma. Otsus see varustus noortemajale laenata tuli kergelt, sest laste elevust ja rõõmu täis silmad andsid mõista, et see on õige tegu.”

Tänavu juunis kutsuski Eliise Lepp kokku viieliikmelise meeskonna, kuhu peale tema kuulusid veel Karoliina Bachaus, Kristin Kunz, Andero Polberg ja Gerlin Nellis. Koos kirjutati valmis projekt ning esitati see “Nopi Üles” toetusfondile, kust üsna pea tuli ka kõne ning selgitati edasist asjade käiku.

Selleks, et idee ellu viia, tuli teha video, kus selguks, mille tarbeks raha läheb. Seejärel laeti video üles Facebooki keskkonda, kus kahe nädala jooksul pidi koguma vähemalt 150 like ehk meeldimist.

Juhtumisi avaldati video Eliise sünnipäeval ning meeskonna liikmed otsustasid teha talle omapärase kingituse,  hakata laike koguma. “Uskumatu, aga sama päeva õhtuks olid meil vajalikud hääled koos! Vot see alles on meeskonna ja kogukonna koostöö,” on neiu vaimustatud.

Meeskonna ja kogukonna koostöö

Eile, 12. juunil oli Lihula noortemajas põhjust pidu pidada  kohale jõudsid toetuse eest soetatud kaamera, mälukaart, välgusaatja ja -vastuvõtja, lisavälk piltide tegemiseks väljaspool noortemaja, taust ja selle kinnitused ning korralik kaamerakott.

Kohale oli kutsutud ka meie vallast pärit professionaalne fotograaf Olev Mihkelmaa, kes jagas näpunäiteid ning õpetussõnu.

Lihula  noorsootöötaja Anneli Õige on noorte eduka projekti üle väga õnnelik ning kiidab lapsi: “See kõik oli ju 100% nende omaalgatus – olen meie noorte üle väga uhke.”

Anneli sõnul ei saa mainimata jätta suurt kogukonna toetust: “Te vaadake vaid Nopi Üles lehelt neid laike ja jagamisi, mida inimesed on teinud! Nii tore on lugeda ka neid kommentaare, mida postituse jagamisel kirjutati.”

Eliise Tiidussalu, kes aitas kaasa sellele, et Lihula noortemaja eelmisel sügisel uuele elule ärkas (vt Fotogalerii ja video: Lihula noortemaja uus hingamine), on hetkel seoses EVT projektiga “Green your footprint” aastaks ajaks Gruusias, kuid elab Lihula noorte tegemistele endiselt kaasa: “Mul on äärmiselt hea meel, et Lihula noorte teotahe ning ettevõtlikkus aina suureneb! Tore on kaugelt näha, kuidas noortemaja särab täpselt nii, nagu aasta tagasi unistasime. Rõõm on suur, et Lihulas on lõpuks stuudio, mida soovisime. Tuult teile tiibadesse, täitke oma unistused ning teie teekond saab olema äärmiselt huvitav!”

Noorte fotohuviliste ring

Kui küsida noorsootöötaja Annelilt, mis edasi saab, vastab ta nii: “Noored on väga andekad. Vaatasin üht 11-aastast tüdrukut, kes sai kaamera korraks oma kätte ning imestasin: uskumatu, milline liikumine ja kaamera käsitlemine! Usun, et meie noortest võivad saada tulevased profid. Seetõttu oleme mõelnud tulevikuperspektiivis avada ka fotoring.”

“Nopi Üles” ehk Noorte Piirkondlikute Ideede projektifond on mõeldud toetamaks noorte omaalgatuslike ideede väljatöötamist ning elluviimist, millede kaudu saab panustada oma kodukoha arengusse ning edendada koos teiste noortega aktiivset eluhoiakut. Ideid, mille saavad esitada noored vanuses 7-26, toetatakse maksimaalses summas 2000 eurot.

Lihula noortemaja tänab Nopi Üles projektifondi, Eesti noorsootöökeskus, Haridus ja Teadusministeerium, Eesti avatud noortekeskuste ühendus, Euroopa sotsiaalfondi ja Eesti tuleviku heaks. Erilist tänu väärib ka Nopi Üles projektikonkursi projektijuht, Lihula projekti koordinaatoriks olnud Riin Luks.

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Fotod: Lihula noortemaja

Varasemaid artikleid Lihula noortemaja teemadel saate lugeda SIIT

Admin - post author

No other information about this author.