Loading... (0%)

Lihula vald on Läänemaa tantsupeol esindatud nelja põlvkonnaga

24 May 2017

Laupäeval, 27. mail toimub Haapsalu piiskopilinnuses Läänemaa tantsupidu, kus Lihulat esindab koguni 11 tantsurühma: viis Lihula Gümnaasiumist, kaks Metsküla Algkoolist, üks Lihula Lasteaiast, lisaks veel naisrühmad Tantsulust 60+ ja Midli-Madli ning segarahvatantsurühm Kirivöö.

Nagu ka mullu, on tänavu Lihula vald esindatud koguni nelja põlvkonnaga. Tantsima lähevad lasteaia vanema rühma lapsed, Lihula Gümnaasiumi 1.-5. klass ning gümnaasiumi noored. Metsküla Algkoolist esinevad kõik õpilased: Mürakarude rühmas on tantsimas lisaks ka neli Kõmsi Lasteaed-Algkooli õpilast.

Meie naabervallast, Hanilast, on peole suundumas lisaks koolitüdrukutele ka naisrühmad Haniale ja Värten.

Tänavune tantsupidu kannab nime Kullakera, mis sümboliseerib inimesi, kes hoiavad kultuuri, tavasid, kombeid ning annavad põlvest põlve edasi vanavanematelt õpitut, hoides neile ja meile armast. “Meie inimesed on ka meie kullaterad, kes koondudes moodustavad kullakera,” just nii selgitavad nime Läänemaa tantsupeo korraldajad.

Pidu algab kell 16.30 rongkäiguga veetorni juurest, kust seejärel liigutakse üheskoos edasi piiskopilinnusesse.

Ürituse pealavastaja on Liia Lees, assistent Malle Õiglas. Liigijuhid ja assistendid on: Elle Turnau, Tiiu Tulvik, Anne Kübarsepp, Ruth Kampmann, Pille Meeles, Lea Teder, Elerin Lees, Ulrika Grauberg, Erika Tee, Varje Paaliste, Raina Soosaar ja Lia Puhm. Korraldaja on Marju Viitmaa, muusikajuht Margus Tokko.


Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Päise pilt: Kaarel Kaisel

Admin - post author

No other information about this author.