Loading... (0%)

Maale Elama messi külalised said virtuaalselt Lihula peal jalutada

19 May 2016

Nädalavahetusel toimus Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus Maale Elama mess, kus oma piirkonda oli tutvustamas ka Lihula valla esindus. Lihula boks eristus ja paistis silma ennekõike kahe atraktsiooniga, fotokabiini ning Google Cardboard prillidega.

Uudne lähenemine

Rohkelt naeru ja lusti pakkunud fotokabiini täiendas lihtne kartongist komplekt, mida kasutades sai Lihula peal ette võtta jalutuskäigu, mis pani nii omad kui võõrad üllatusest ahhetama.  Google Cardboard kasutab ära Google’i välja töötatud Street View rakendust, et  koostöös nutitelefoniga luua3D virtuaalreaalsuse efekt.

Lisaks Google’i tänavavaadetele on võimalik vaadata ka kasutajate üleslaetud 360° panoraamfotosid.  Seega said messi külastajad lisaks Lihula peatänava virtuaalsele jalutuskäigule nautida vaadet linnusemäelt ning osa võtta 2. mail õigeusukirikus aset leidnud maalinäitusest.

Teede ja ideede kohtumispaik

Lisaks virtuaalsele jalutukäigule said messi külastajad näha õhust filmitud kaadreid, mis olid üles võetud Kasari jõe ning Lihula linnusemäe kohal. Teleriekraanil jooksis droonivideo, mille autoriteks Priit Vain ja Madis Veltman. Lihula boksi kaunistas Suitsu vaatetornist pildistatud vaade Matsalu luhale, kuhu oli eelmise aastaga võrreldes lisandunud Lihula 805 juubeliaasta sümboolika ning valla tunnuslause Teede ja ideede kohtumispaik

“See, kuidas Lihula kogukonnas on sulandunud vanemad ja nooremad tegijad ning kuidas me üheskoos toimetame, on hästi lahe. Kusjuures, tulijaid ning häid mõtteid üha lisandub, tagasi tuleb nii meie enda inimesi, kes siit kunagi läinud, kui ka täiesti uusi tegijaid,“ ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

Lihula vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld nimetab Maale Elama messi üheks ägedaks ettevõtmiseks, kus paljud organisatsioonid ja omavalitsused saavad oma kogukonna ja kodukoha jaoks palju ära teha.

“Tuleb lihtsalt olla suhtlusaldis ja leida see miski, mis eristub ja teeb just Sinu kodukohast selle ainulaadse, mis pakub teistele imetlust ja soovi nendes samades protsessides osaline olla,” kirjeldas Jaak Kastepõld, lisades, et ainult eestlaslik tagasihoidlikkus tuleks sellel päeval koju jätta.

Miks selline ettevõtmine?

Maale Elama algatuse ning ka messi peamiseks eesmärgiks on muuta ühiskonna hoiakuid maal elamise suhtes teadlikumaks ja positiivsemaks ning selle kaudu soodustada linnast maale elama asumise trendi.

Kogukondadele on see hea võimalus näidata, mida ühel või teisel kohal pakkuda on ning mida see maaelu siis tegelikult tähendab ning endaga kaasa toob. Mis Lihula valda puudutab, siis 2015. aastal oli Lihula valda 51 sissekirjutust, kellest 22 uued ilmakodanikud ehk siis lisaks beebidele lisandus veel 29 inimest.

Eelmise aasta jooksul kolis meie valda ligi kümmekond uut perekonda. Sõnum, millega Lihula vald nii eelmisel kui ka sel aastal oma kogukonda esindas, on lihtne: “Inimesed on kõige tähtsamad!”

Lihula positiivne kogemuslugu

Eelmise aasta messist alates on Lihula valla õhinapõhine meeskond olnud Maale Elama liikumise eestvedajate jaoks tänuväärt koostööpartner ning kaasamõtleja.

Kuna Lihulal on ette näidata hulk reaalseid tulemusi, on meie piirkonda hakatud esile tooma kui ühte positiivset näidet ja kogemuslugu. “Lihula kogukonna entusiasmi ja koostööd on alati hea teistele eeskujuks tuua,” ei olnud Maale Elama liikumise eestvedaja Ivika Nõgel kiidusõnadega kitsi.

Nii peatus Maale Elama suvetuur ühe sihtkohana justnimelt Lihulas ning lisaks anti Lihula valla esindajatele sõna messile eelnenud nii eesti- kui ka venekeelses Terevisioonis. Kristina Kukk käis ETV+ stuudios ja Kristi Märk andis ETV-le telefoniintervjuu.

Messi ajal toimunud arvamusfestivali laboris oli ühe esinejana lavale palutud ka Lihula valla esindaja ning ettevõtmisele järgnenud Kanal 2 telelugu algas samuti Lihula näitega.

Õhinapõhine meeskond

Nagu enamik Lihula ettevõtmistest, sai ka selle aasta Maale Elama mess teoks paljude inimeste koostöö ja õhinapõhise tegutsemise tulemusel. Messiboksi otsaseina kaunistasid AS Narma ilusad vaibad, konstruktsiooni paigaldasid ProDigi esindajad Markko Salm ja Mario Veskimäe. Boksi disaini ning väljanägemise eest hoolitses Ain Saare. Fotokabiini tõi kohale ning inimesi teenindas Aare Laanmets.


Lisaks esindasid valda vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld, vallavanem Varje Ojala-Toos, info- ja arenguspetsialist Kristi Märk, Vikträ tootmisjuht Avo Kiisk ning muidugi ei puudunud meeskonnast ka noored – Lihula Gümnaasiumi abiturient Eliise Tiidussalu ja vilistlane Joonas Kaskmäe.

Kohtumiseni teede ja ideede kohtumispaigas Lihulas!

Kristi Märk
5668 8385
kristi.mark@lihula.ee
Lihula info- ja arenguspetsialist ning Lihula Teataja toimetaja

Temaatiline lisainfo
Lihulas avatakse kaasaegne kaugtöökontor
Müüte või rendite Lihula vallas maja, korterit või maad?
Lihula vald oli Maale Elama messil esindatud nelja põlvkonnaga

 

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.