Loading... (0%)

Mis on viie rütmi tants, mida Lihulas pühapäeviti tantsida saab?

03 November 2015

Foto: davidataurek.com

Lihula kultuurimajas saab igal pühapäeval kell 18.00 tantsida viie rütmi tantsu. Käesolevas loos kirjeldab juhendaja Kadri Valk, mis asi see viie rütmi tants täpsemalt on.

Viie rütmi tantsu võib nimetada liikuvaks meditatsiooniks, kus ei ole ette antud samme või koreograafiat, seega ei ole võimalik seda valesti tantsida. Iga rütm avaldub inimeses tema unikaalsel moel. See on lihtne ja samas võimas liikumine, kus avaneb meie keha piiritu tarkus. Peame vaid õppima kuulama oma keha ja vabastama ennast piiravatest mõttemustritest. Viie rütmi tants sobib kõigile olenemata vanusest või füüsilisest vormist. Liigume läbi viie rütmi: voolamine, staccato, kaos, lüürika ja vaikus. Iga rütm valmistab meid ette järgmiseks rütmiks.

Praktiseerides viie rütmi tantsu õpime loovalt endas väljendama nii agressiivsust kui haavatavust, emotsioone ja rahulolematust, oma piire ja ekstaasi. Läbi tantsu oleme ühenduses sünni ja surma tsükliga, inimlikkusega ja kõiges ning kõigis eksisteeriva hingestatusega. Tantsides koos teistega loome ühendust ja üksolemist. Liikumine on ravim, meditatsioon ja metafoor. Koos tantsides avame kiht kihilt oma olemust, võtame eest maskid ja tantsime kuni kaome… selleks, et ennast taasavastada.

Gabrielle Roth, viie rütmi tantsu looja kirjeldas seda praktikat kui hingerännakut, öeldes, et liigutades oma keha, avades südame ja vabastades meele võime saavutada ühenduse oma hingega, mis on inspiratsiooni allikaks, kus asub meie piiramatu potentsiaal ja võimalused.

Tantsima on oodatud on nii mehed kui naised, nii nooremad kui kogenumad. Uued ja vanad. Tule ja avasta ennast läbi tantsu!

Tantsime pühapäeva õhtuti kell 18-19 Lihula kultuurimajas.

Osalemine on tasuta.
Juhendab Kadri Valk.

Admin - post author

No other information about this author.