Loading... (0%)

Fotogalerii ja videod: Mullihotell viis Kirbla astangu Daily Mail veergudele

04 November 2015

OÜ Mullihotell, OÜ ProDigi, OÜ Kirbla ja Kirbla külaseltsi koostöös sel suveperioodil Kirbla astangule püstitatud Mullihotell tõmbas tähelepanu ning tõi kohta, mis on tavapäraselt kasutuses karjamaana, rohkelt elevust. Selle suve jooksul külastasid Kirbla astangut sajad inimesed, kaasa arvatud Daily Mail ajakirjanik ja fotograaf Macca Sheriffi.

Eestit tutvustav artikkel

Inglismaa päevalehes Daily Mail ilmus mõni aeg tagasi Eestit tutvustav artikkel ja fotogalerii, millel on praeguseks Facebookis üle 5000 jagamise ning millesse süvenedes selgus, et sealsest 19 fotost tervelt kolm on tehtud Matsalu rahvuspargis, Kirbla astangu serva peal, kus asus Mullihotell.

A golden glow on the horizon: The Estonian night sky really was something else, and I lost count how many shooting starts I saw. I love how you see the glow of the sun in the background. Foto: Daily Mail, Macca Sheriffi

“Kui ma Eestisse jõudsin, teadsin, et soovin linnast välja saada ja veeta enamiku oma ajast maal. Ma olin kuulnud väga palju Eesti loodusest, kui puutumatu ja ilus see on, ning ma soovisin seda ka ise kogeda. Peale ööd Mullihotellis, mis asus Matsalu rahvuspargis, nägin ma selle, millest seni vaid kuulnud olin, oma silmaga ära.

Kuigi ma saabusin pimeduses, siis esimene asi, mis mind rabas, oli see, kui puutumatu kogu see piirkond oli. Tulles Londonist, linnast, kus on palju valgusreostust, siis Matsalu looduskaitsealal polnud seda üldse, ja mind tervitas imeline öötaevas sadade, kui mitte tuhandete tähtedega.

Järgmise päeva päikesetõusul ärgates, sain ma lõpuks aru, kus ma tegelikult asusin, ja see tundus tõesti niimoodi, justkui oleksin ma leidnud Eestimaa südame. Nähes enda ees laiumas seda lõputut avarust, kus ei olnud näha mitte midagi tehislikku, vaid ainult puutumatu loodus,  võttis mu tummaks.  Leian, et Eesti looduse tutvustamiseks on raske ette kujutada paremat meetodit kui Mullihotelli innovaatiline idee,” kirjeldas Macca Sheriffi hiljem oma Kirbla astangul ööbimise kogemust.

Kohalik tasand

“Tänu Mullile olen ma sel aastal astangule sattunud rohkem kui eales varem ja selle eest olen väga tänulik kõigile neile, kes leidsid, et Mull peaks paiknema just seal,” ütles ettevõtmises kaasa löönud Angelika Puda, kes kuulub Kirbla külaseltsi.
“Meil on ka tulevikuks mitmeid häid mõtteid ja püüame tegusad olla. Järgmisel aastal jõuame ehk ka rahvamaja sisetöödega nii kaugele, et saame maja kasutusse võtta,” kirjeldas juhatuse liige Tiiu Aasrand külaseltsi muid tegemisi ning tulevikuplaane.

On and on and on: Estonia is incredibly flat making any photo seem like it goes on and on and on. Foto: Daily Mail, Macca Sheriffi

“Minu jaoks oli Kirbla astang üllatav ja põnev avastus, üks Lihula valla nendest ilusatest kohtadest, mis polnud saanud piisavalt või õiglast tähelepanu,” ütles OÜ Mullihotell omanik Ermil Miggur.

“Algselt ebareaalsena tundunud mõte, et Mullihotell võiks Kirbla astangul olla, sai teoks tänu inimestele, kes mõtlevad suurelt ja julgevad unistada. Nii, nagu Kirbla astangu tagumine serv ja sealt avanev vaade oli paljude jaoks üllatav, tuli minu jaoks positiivse üllatusena see, kui palju Lihula vallas niisuguseid inimesi leidus. Minu silmis ongi selle suveprojekti suurimaks väärtuseks see, et omavahel sai tuttavaks hulk aktiivseid ja tegusaid inimesi, kes kindlasti ka tulevikus koostööd teevad.”

Mõju on laiem

Mullihotell sai Kirbla astangu taga serva peal asuda tänu OÜ ProDigile, kes vedas sinna 600 meetri pikkuse elektrikaabli ning hoolitses videovalve eest.  „IT-ettevõtte jaoks oli Mulli näol tegemist tehniliselt põneva väljakutsega, mille sotsiaalmajanduslikku kasu Läänemaa piirkonnale on raske alahinnata,” kommenteeris kogu ettevõtmises algusest peale kaasa löönud ProDigi juhatuse liige Markko Salm.

Samas, vaatamata Mulli tehnilisele võimekusele ja võimalustele, kuhu kuulus ka kiire internetiühendus, tänu millele kehtis lause “tööta, kust iganes”, jäi hooaja põhisõnumiks siiski loodus, linnud, tähistaevas ning rahu ja vaikus.

“Oleme pidanud seda pool-looduslikku ala puutumatuks territooriumiks, kuhu Keskkonnaamet ei luba, kuid elu peabki edasi minema ja seesuguse koostöö tulemusel said ka tavainimesed loodusele lähemale tulla,” väljendas OÜ Kirbla esindaja Maret Laos heameelt.

“Oleme alati valmis uue asjaga kaasa tulema ning andsime meeleldi oma panuse, et see erakordne sündmus siis toimuma saaks,” ütles Maret, kes oli nõus nende kuude jooksul vastavalt vajadusele kombineerima elektrikarjuste ja seeläbi ka lihaveiste asukohti, sest mull asus OÜ Kirbla poolt karjatataval alal.

The Bubble Hotel: This is a camping experience like no other. Out in Lihula Parish in the middle of Matsalu National Park is this inflatable bubble hotel which you get to sleep in for the night, and it really is just you and nature. Foto: Daily Mail, Macca Sheriffi

”Väga positiivne on, et Kirbla ja Mullihotell on päris paljude jaoks saanud lausa sünonüümiks, minul on just selliseid kokkupuuteid olnud.” lisas Markko Salm.

“Oleme täheldanud ka piirkonda ja teenustesse investeerimise soovi kasvu, nii et Mullihotelli edukas hooaeg on andnud tõuke kohaliku elu, sealhulgas ettevõtluskeskkonna, arengule,” kinnitas ta, lisades lõpetuseks, et kõige paremini on aga tunda ühiste tegemiste ja vabatahtliku panustamise tahte suurenemist kodanike seas.

Selle Lihula meeskoori ja paljude teiste videoklippide, mis suve jooksul mulli kohta valmisid, autoriks on Heini Heinlaid.

TV3, Seitsmesed Uudised

Põnev võimalus romantikutele: ööbimine Matsalu rahvuspargi mullihotellis

 

Mõned valikulised väljavõtted meediakajastusest:

Delfi: Mullihotell kolis Saaremaalt Lihulasse
Delfi: FOTOD: Matsalu rahvuspargis avati isevärki “mullihotell”
Postimees: Ebatavalise disainiga hotell annab võimaluse intiimseks tähevaatluseks
Lääne Elu: Kirbla mäel avab uksed kahekohaline Mullihotell
Lääne Elu: Kirbla mäel avati eile Mullihotell
Lihula Teataja fotogalerii ja video: Pilkupüüdva Mullihotelli püstitamine Kirbla astangule

Fotod: Vaiko Noor, Avo Kiisk, Eduard Laur, Arvo Tarmula, Kristi Märk, Heini Heinlaid

Tekst: Kristi Märk

Admin - post author

No other information about this author.