Loading... (0%)

Täna avas Lihulas uksed uus toidu- ja esmatarbekauplus „Peremees”

31 October 2015

Täna hommikul tegi Lihulas uksed lahti uus toidu- ja esmatarbekauplus „Peremees”. Pood asub Tallinna mnt 69, samas hoones, kus varem oli „Nurgapood”.

Kaupluse omanik, Riisa OÜ juhatuse liige Reino Koljo on poe püstipanemise mõtteid mõlgutanud juba aasta jagu. Poe remont algas augustis ning viimased ettevalmistused jõudsid lõpule ööl vastu tänast.

Kodu lähedal

„Meie ettevõtmise eesmärk on see, et inimesed saaksid siit kõik eluks vajaliku esmatarbekauba saia, piima, või, jahu, makaronid kodu lähedalt kätte,” ütles Reino.
„Kui äri loogikat võtta, siis eks ta üks kergelt utoopiline asi on, aga vaatame. Tulevikuplaanid on olemas, kuid nendest on veel vara rääkida – praegu on oluline see, et esimene samm on tehtud.”

Kaupluse müüja Elvi Murumets, kes töötas kunagi ka Nurgapoes, rõõmustas: „No tegelikult on see väga tore ja teretulnud, sest täna oleme ainult kiidusõnu saanud. Paljud endised kliendid on läbi astunud, nägu naeru täis.” Teine müüja Kalmar Liivmann ütles uue kaupluse kohta naljatledes, et peremees teab, mis on õige ja hea.

Kui ise ei tee, siis kes teeb

„Vaatame jah, et üleöö on pood tekkinud. Ega palju polegi vaja, peaasi, et piima ja leiva kätte saaks,” kommenteerisid kaupluse külastajad, keda käis esimese päeva kohta üllatavalt palju.

Lihulast pärit ning siinkandis elanud, kuid pikka aega teisel pool piiri tööl käinud, Reino usub sellesse, et kui ise ei tee, siis kes teeb. „Vanus tuleb peale ja ükskord tuleb otsus teha, et kas jäädagi väljapoole käima või tulla ja proovida siin kodukandis midagi algatada ning käima lükata.”

Kauplus „Peremees” on avatud esmaspäevast reedeni kell 9-18 ja laupäeviti 10-17.

Kalmar Liivmann, Elvi Murumets ja Reino Koljo

Admin - post author

No other information about this author.