Loading... (0%)

Lihula Eurovisioon on üle-eestilise edulugude konkursi võitja

29 October 2015

IMG_4427Täna toimus Narvas selle aasta Haridusfestival, kus anti üle ka selleaastased üle-eestilise „Ettevõtliku Kooli“ edulugude konkursi preemiad. Kategoorias “Parim noorte algatus” võitis Lihula Eurovisioon, mis sai ühtlasi ka Swedbank eripreemia kogukonna kaasamise eest.

Lumepall läks veerema

„Uskumatu, kuidas ümbritsevate inimeste kaasabil võib ühest tühipaljast mõttest saada midagi nii võimsat. Ma ei oska öelda muud, kui et olen üli-üli-ülitänulik, et meil on selline kogukond, sellised inimesed, selline vald, selline kool. Usun, et üheskoos tegutsemise jõud on see, mis muudab kõik võimalikuks,” kommenteeris Eurovisiooni üks kolmest peakorraldajast Eliise Tiidussalu.

„Me tahtsime alguses lihtsalt seda, et koolis oleks tore sündmus, kuid näha, kuidas see kasvab, kasvab, kasvab ja olla selle kasvamise protsessi sees kuni tänase hetkeni välja, on olnud nagu ameerika mäed. See on ehe näide, et tuleb julgeda suurelt unistada, sest niimoodi saab võimatu võimalikuks,” lisas Epp Sillukse.

Kuidas te seda tegite?

Kogu Eurovisiooni tehnilise teostuse eest vastutanud Heini Heinlaid ütles peale auhinna kättesaamist:  “Meie eduloo tänase ettekande ajal oli väga selgelt näha, kui kaasahaarav meie Eurovisioon on. Ettekandel näitasime osaliselt ka ühte videolõiku ja see oli väga hea tunne, kuidas Lihula noored suutsid ka video vahendusel kuulajatel naeratuse suule tekitada ning huvi äratada.”

Ka peale tunnustamisürituse lõppu tuldi Eurovisiooni korraldajate käest täpsemalt uurima tehnilise lahenduse ja sisu kohta. “Oldi positiivselt üllatunud, millist sündmust me kogu kooli ja kogukonna toega suutsime läbi viia. Väga hea meel on olla Lihula kooli vilistlane. 12 points goes to Lihula!” rõõmustas Heini.

Panus sai väärilise tasu

„Ma olen jumala rahul ja ülimalt uhke. Samas, kui mõelda sellele lisatööle, mida õpilased ja õpetajad tegid, siis see on neile vääriline tunnustus ning Lihula on selle tiitli auga välja teeninud,” kommenteeris Lihula Gümnaasiumi direktor Janar Sõber. „Lisaks teeb head meelt Swedbanki auhind, mis anti kogukonna kaasamise ning koolielu mitmekesisemaks muutmise eest.”

Lõpetuseks ütles Janar, et tal on plaanis esimesel vabal hetkel võtta see aeg, et need Youtube’is olevad Eurovisiooni esituste klipid taas üle vaadata, ning soovitab seda kvaliteetset meelelahutust ka teistele.

Eduloo „Euroopa noortenädal ja Lihula Eurovisioon” juhendajad olid Lihula Gümnaasiumi huvijuht Hilje Tammaru ning Lihula valla info- ja arenguspetsialist Kristi Märk. Seda suurejoonelist õhtut juhtisid Eliise Tiidussalu ja Roger Tibar.

Lihula Eurovisioon numbrites

200+ koolipere liiget, kellelt tuli Eurovisiooni sisu;
500+ külalist, kes peost kohapeal osa said;
7 otseülekande kaamerat;
300+ ekraani, mille vahendusel jälgiti sündmust läbi veebi;
50+ otseselt või kaudselt korraldamisse kaasatud inimest või ettevõtet, kes panustasid oma aja, energia, nõu, jõu või rahaliste vahenditega;
2500+ vaatamist on Lihula Eurovisiooni rahva lemmikul;
10 000+ vaatamist on kõigil teistel Youtube’is olevatel etteastetel kamba peale kokku.

Korraldajate tänusõnad lähevad kõigile kümnetele ja sadadele inimestele, kes nõu ja jõuga panustasid ning kes tegid sellest kevadisest suursündmusest selle, mis see kokkuvõttes oli.


Lihula koolinoorte Eurovisioonil tehti ajalugu

Galerii: Värsked pildid ja täispikk video Lihula Eurovisioonist

Lihula Eurovisoon pääses “Ettevõtliku kooli” edulugude konkursi finaali

Admin - post author

No other information about this author.