Loading... (0%)

Fotogalerii ja video: Lihula noortemaja uus hingamine

28 October 2015

Juba mõnda aega on kamp noori tegutsenud selle nimel, et Lihula noortemaja saaks uue elu ja hingamise. Nende jõupingutused on vilja kandnud ning esimesed tulemused kõigile näha – noortemaja ruumid on saanud uue ilme ja valminud on ka temaatiline video.

Totaalne muutumine

Tänu Narma vaibatehasele, Lootuse kauplusele ja sellele, et noored on kõnealuse maja käekäigu enda südameasjaks võtnud, on siseruumid saanud uue ilme. Loodud on hubane koht, kus saab olla ning mõnusalt aega veeta.
Kuna teine korrus, kus hakkab tegutsema õpilasfirma loodav fotostuudio, alles ootab oma uue ilme saamise järjekorras, võtavad noored lahkesti vastu kõik vaibad, kardinad, padjad, lambid ja põnevad mööblitükid, mis teil kusagil niisama kasutult seisavad.

 

Näe Päikest pilve tagant!

Just sellist pealkirja kannab video, mis Lihula noortel sel nädalal valmis. “Video eesmärk on see, et inimesed mõtleksid hetkeks veidi rohkem oma igapäevaelu peale, märkaksid üksteist, oleksid tänulikud ning hooliksid enda ümber olevatest inimestest, ”selgitas üks noortemaja eestvedaja, Lihula Gümnaasiumi abiturient, Eliise Tiidussalu, kes on aastaid unistanud võimalusest luua Lihulasse ainulaadne fotostuudio, mis annaks Lihula noortele võimaluse ise midagi ära teha.

Filmi režissööriks on Lihula Gümnaasiumi vilistlane Heini Heinlaid, kes on vaatamata sellele, et õpib Tartu Ülikoolis, Lihula asjadega pidevalt kaasa mõtlemas ning omalt poolt panustamas. “Video sügavam eesmärk ning Eliise unistus fotostuudio rajamisest kõnetasid mind esimesest hetkest,” ütles Heini.

“Mul on hea meel, kui Lihulas tekib noortele juurde uusi võimalusi, millest võib sündida midagi erilist. Video “köögipoole pealt” võib lisada seda, et seekord oli huvitavaks väljakutseks sujuva dünaamilise pildikeele kasutamine, mille eesmärk on lugu inimestele veelgi soojemalt ja südamlikumalt edasi jutustada.”
Idee autor Eliise lisas, et selle video abil loodavad nad edasi anda visiooni ja suure pildi sellest, mida ja miks nad teevad.

Noortemaja kui “teine kodu”

Lihula noortemaja vabatahtliku Eliise suureks sooviks on see, et Lihula noortemajast saaks justkui “teine kodu”, kus noortel on võimalus end hästi tunda ning luua midagi suurt. Nii on nad mitmekesi asutamas õpilasfirmat, milleks on fotostuudio ja seda toetavad lisateenused.

“Pakume sealsamas kohapeal jumestusteenust ning soovime noortemajja rajada ka ainulaadse kohviku, kus noortel on võimalus koolitöid teha ning end teetassi kõrval koduselt tunda,” kirjeldas Eliise tulevikuplaane.

Unistus fotostuudiost

Eliise on fotograafiaga tegelenud aastaid ning sellest on saanud tema suur kirg – võimalus läbi fotode midagi muuta ja midagi suuta. “Mul on olnud võimalus jäädvustada pulmi, erinevaid sündmusi ning tähtsaid eluetappe, tänu millele olen fotograafia maastikul tuule tiibadesse saanud ning leidnud tee fotostuudio rajamiseni,” kirjeldas Eliise, “Lihulas on palju fotograafia huvilisi noori, kes on mind veelgi enam inspireerinud, et seda unistust ellu viia.”

Koostöös Lootuse kauplDSC_0685use ja Lihula USA Today’ga on noortel idee lisaks meigiteenusele hakata pakkuma ka fotosessiooni jaoks rõivaste laenutamise võimalust.

“Nii video valmimisel kui ka noortemaja sisuliste tegevuste osas on meile suureks abiks Kristi Märk, kes meid lisaks abikäele kõige juures motiveerib ning on suureks eeskujuks,” väljendas Eliise heameelt. “Lisaks on veel palju inimesi, keda see teema kõnetab ja kes on meid aitamas. Olen neile kõigile väga tänulik ja mul on hea meel, et meil on võimalus midagi sellist luua.”

EASi projekt ja Holger Wachtmeisteri mälestusfond

Lihula noortemaja kuulub Lihula kultuurikeskuse struktuuriüksusesse ning on registreeritud avatud noortekeskusena. Sel kevadel õnnestus majale saada ka ametlik kasutusluba, mille nimel on pikalt vaeva nähtud ja kuhu on investeerinud nii Lihula vallavalitsus kui ka Lihula kultuurimaja. Lisaks sai Lihula vallavalitsus  2014. aastal EASilt 17 716,56 eurot toetust, mille eest renoveeriti noortemaja tehnovõrk. Wanda Manninger Wachtmeister annetas Holger Wachtmeisteri mälestuseks Lihula vallavalitsusele noorte toetuseks ja kõnealuse projekti  omaosaluse katteks 3126 eurot.

Noortemaja lahtiolek ja Halloween

Noorsootöötaja kohuseid täidab Maret Elismäe, kellele on abiks mitmed vabatahtlikud, keda see teema kõnetab. Alates järgmisest nädalast on Lihula noortemaja uksed avatud esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 14-20 ja reedeti 13.30-21.30.

Sel reedel, 30. oktoobril kell 18-21:30 toimub Lihula noortemajas Halloweeni õhtu, kuhu on oodatud nii suured kui väikesed. “Mängime, sööme kooki, tantsime, jäädvustame kogu õhtu vahvate piltide näol ning vaatame filmi: “Nõiakütid Hans ja Grete” (2013). Kook ning tee on meie poolt, kuid et õhtut maitsvamaks muuta, haara ka ise nõiaküpsis kaasa!”
Riietu Halloweenile kohaselt, tulemas on nii nõiad, võlurid, kollid kui ka muud muinasjututegelased!”

Lihula noortemaja igapäevaste tegemistega seotud kontaktisikud:
Maret Elismäe: 5332 9267,  noortemaja@gmail.com
Eliise Tiidussalu:  5687 2113, tiidussalueliise@gmail.com

Kõik, kellel seoses Lihula noorte ja noortemajaga häid mõtteid ja põnevaid ideid, on oodatud endast märku andma.

 

Kristi Märk
Lihula info- ja arenguspetsialist
Vabatahtlik noorsootöötaja
5668 8385, kristi.mark@lihula.ee

Admin - post author

No other information about this author.