Loading... (0%)

Noortepäeval mängiti mullijalgpalli ja õpiti slackline’i

15 August 2017

Neljapäeval, 10. augustil toimus Lihulas noortepäev “Tule ja seikle”, kus võisteldi mullijalgpallis ning pandi end proovile slackline’is.

Lihula kultuuri- ja spordipäevade raames toimunud seikluspäeval osales ühtekokku ligi 50 noort nii Lihulast kui ka kaugemalt.

Päev algas kell 12 mullijalgpalliga, mille reeglid olid väga lihtsad: mull seljas lüüa vastase väravasse pehme pall. Seekord osutus võitjaks tüdrukute meeskond, kuhu kuulusid Heli Esko, Kristin Kunz, Karoliina Bachaus ja Lihulas suvepuhkust nautiv Kirke.

“Tegemist oli lõbusa mänguga, mis noortele väga meeldis. Pisut nügimist käis asja juurde ning positiivne oli see, et kukkudes keegi viga ei saanud,” selgitas Lihula Noortemaja juhataja Anneli Pikkmets.


Ürituse sisukas programm jätkus kell 14 seiklusmänguga, kus meeskonnad pidid liikuma punktist punkti ning lahendama erinevaid ülesandeid.

Seiklusmängu idee autor Heli Esko lõi selleks tarbeks keskkonnas Loquiz kaardi, kuhu märkis kokku 10 kontrollpunkti Lihula mõisamäe ümbrusesse; sinna liikusid noored kasutades oma nutitelefone.

“Jõudes sihtkohta avanesid kaardil ülesanded, mis olid seotud meeskonnatöö, tähelepanu ja üksteise kuulamisega,” selgitas Heli, “Tänu Lihula Päästekomandole ning teistele vabatahtlikele, saime luua mitmeid niiöelda mehitatud ülesandeid.”

Nii tuli näiteks Päästeameti punktis selga panna tuletõrjuja riided ja kustutada tuld. Mõisas leida waldorfnukud, teha neist pilt ning uurida välja mille poolest on nad erilised. Lisaks pidid meeskonnad töökorda seadma traatside ning edastama sõnumi NATO tähestikuga ja laskma õhupüssiga täpsust.

Proovile pandi ka meeskonnatöö oskusi ning loomingulisust: ülesannete seas võis leida nii videote filmimist, pildistamist kui ka luuletuste nuputamist.

“Seiklusmängu planeerides soovisime, et see oleks õpetlik ning samas arendaks noortes meeskonnatöö oskusi, teineteise kuulamist ja kompromisside leidmist,” selgitas Anneli Pikkmets, “Usun, et saime püstitatud eesmärkidega hästi hakkama. Mängu lõppedes oli kuulda siginat-saginat ning noorte arutlemist, kuidas kellelgi läks ja mis sellele või teisele küsimusele vastati.”

Paralleelselt ülesannete täitmisega toimus ka punktiarvestus. Seiklusmängus jäid jagama esimest ja teist kohta võistkond Jaanalinnud (Kristin Kunz, Charli Takk, Kardo Kütmann ja Berta Benita Kalmet) ja Kaili (Kaili Jõesoo, Gertu Kütmann , Sandra Pikkmets, Kirke ja Selena Vellemäe). Kolmanda koha sai tiim Vesiliiv (Mihkel Sibul, Kevin Leemets, Ken Indrek Klimpuš ja Gregor Meriorg)

Auhinnad, mille pani välja Oilseeds Trade olid nii magusad kui praktilised.


Seikluspäeva lõpetas slacline’i töötuba, mille valmistasid ette Sergei Vertepov ja Joana Jõgela Vabadusspordist.

Slackline on kahe tugipunkti vahele paigaldatud elastne nailonlint, millel harjutatakse tasakaalu seistes, kōndides ning oskuste arenedes tehakse trikke alates spagaadist lōpetades saltodega.

“Lindile minnes hakkasid kõigil jalad värisema, kuid mitte hirmust vaid suurest tahtmisest ikka lõppu jõuda,” naljatles Anneli, “Saltodeni sel korral kahjuks keegi meist ei jõudnud, kuid harjutamine teeb meistriks ja küll me sellega ka varsti hakkama saame!”


Päeva lõpus toimus loos, mille auhindadeks olid Tervise Paradiisi ja Estonia SPA kinkekaardid: reeglite kohaselt osalesid selles vaid need, kes tegid kaasa kogu noortepäeva programmi. Fortuuna naeratas seekord Selena Vellemäele, Siret Põldäärele ja Victoria Taimrele.

Sooviksin omalt poolt tänada Heli Eskot, kes aitas seda päeva korraldada ja läbi viia. Kniks Eliise Lepale, kes kõike jäädvustas. Suured tänusõnad sponsoritele: Oilseeds Trade, Estonia SPA, Tervise Paradiis ja vabatahtlikele: Lihula Päästekomando, Liisa Raavel, Katrin Veek, Keitlin Nikkel, Siret Põldäär ja Ene Loos. Aitäh Mullipallile ja Vabadusspordile tulemast ning loomulikult kõigile noortele osalemast. Lihula Kultuurimajale ning mitmele teistele, kes kogu selle ürituse võimalikuks tegid.

– Anneli Pikkmets, Lihula Noortemaja juhataja

 

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

 

Fotod: Eliise Lepp

Admin - post author

No other information about this author.