Loading... (0%)

Pühapäeval toimub Kirbla rahvamajas heategevuslik jõuluturg

07 December 2016

Pühapäeval, 11. detsembril toimub Kirbla rahvamajas heategevuslik jõuluturg. Müügiletid seavad üles nii kohalikud kui ka kaugemalt pärit kaupmehed.

Kirbla Külaselts ja MTÜ Vanamõisa Külade Ühendus kutsuvad kõiki tähistama kolmandat adventi jõuluturul. “Idee teha see üritus Kirblas tekkis sellest, et oleme teinud tihedat koostööd Vanamõisa külade ühendusega – neil on plats, kus korraldame koos jaanipäeva, meil aga rahvamaja. Ja nii see teoks saigi: üks üritus Vanamõisas, teine Kirblas,” selgitas Heli Esko.

Jõuluturu peamine mõte oli eelmisel aastal ning on ka sel korral laadale tuua kohalikke müüjaid oma kodutoodanguga. Nii on näiteks sel aastal tulemas Kaddi Rand, kes toob müügiletile leiva ning piparkoogitaigna või Elve Mikkus, kes võtab endaga kaasa isetehtud pabertööna valminud karbid ja kaardid. Samas on välja tulemas müügilettidega ka naabervaldade esindajad nagu Rõude Küla Selts ning Koonga vallast Mätiku Talumeierei. Kokkuvõttes saab jõuluturult leida ilutulestikke, ehteid, kaltsuvaipu, savi- ja pabertööd, vutimunasid, erinevaid piimatooteid ja palju muud.

Jõuluturult ei puudu ka laadamelu: külla tuleb Jõulumemm, kõik soovijad saavad meisterdada Maarja Jõevee ning Klara Altmetsa juhendamisel. Lastele toimuvad mängud ning lisaks on avatud ka kohvik.

Lisaks toimub ka sel aastal  heategevuslik jõululoos. “Kui eelmisel aastal toetasime jõululoosiga Kirbla kirikut, siis sel korral läheb õnneloosist saadud tuli Kirbla rahvamaja ehitustöödeks,” rääkis Heli ning lisas: “Sel korral on õnneloosiks asjad välja pannad väga mitmed kohalikud ettevõtted nagu Matsalu Maius, Ivy Cakes OÜ, Narma OÜ, Uninaks AS, Andra Berg-Jürgens. Samuti toetab meie ettevõtmist muusik Marek Sadam, kunstnik Rene Reinumäe ning ajakiri Maakodu.”

 


Kristina Kukk

Lihula Teataja toimetaja

Päise pilt: erakogu

Kogu jooksev info, mis püsivalt täieneb, on leitav samanimelisel lehel Facebookis.

Admin - post author

No other information about this author.