Loading... (0%)

Tegus päev Lihulas – majalammutusest fiiberoptilise kaabli paigaldamiseni

24 May 2016

Täna, 24. mail käib Lihulas igal rindel vilgas elu – tegevused varieeruvad majalammutusest ja Läänemaa laulupeoks valmistumisest fiiberoptilise kaabli vedamiseni. Lisaks oli Lihula Gümnaasiumis spordipäev ning Metsküla Algkool tutvustas oma Erasmus+ väliskülalistele Lihulat.

WDYH0578Täna algasid ja täna ka lõppevad hoolekandekeskuse kõrval asuva, linnaruumi risustava vana ja lagunenud maja lammutustööd. Vallale kuuluva hoone lammutustööd on kooskõlastatud Muinsuskaitseametiga.
Lisaks alustas Lihula Vallavalitsus täna Valuste tee freespurukatte teealuste ette valmistamisega. Tööde planeeritud kestvuseks on 10 päeva.

Lihula turvakaamerate projekt on lõpusirgel

OÜ ProDigi, kes teostab Lihula turvakaamerate paigaldamise projekti, vedas täna Lihula peatänavalt Lihula vallamajani fiiberoptilise valguskaabli.

“See kaabel ei ole ainult vallavalitsuse andmesideteenuste jaoks, vaid tegemist on ka valvekaamerate võrgu toimimise eeldusega. Ei ole tavapärane, et seesugune kaamerate süsteem ehitatakse fiiberoptilisel kaablil baseeruvale võrgule,” ütles ProDigi juhatuse liige Markko Salm, lisades, et see on väikese valla kohta suur saavutus ja oluline samm.

Lihula vallavalitsuse projekt „Turvaline Lihula, videovalvesüsteemi paigaldamine”, mis on praeguseks lõpusirgel, oli üks nendest, mis sai eelmisel sügisel siseministeeriumi poolt läbi viidud Kogukondliku turvalisuse üleriigilise 2015. aasta toetusvoorust positiivse rahastusotsuse summas 15 562 eurot.
Lihula vallavalitsuse omaosalus on 10%, mis teeb projekti kogumaksumuseks 17 291,81 eurot.

Projekti raames paigaldab OÜ ProDigi 12 turvakaamerat, millest 5 suurt on Lihulat läbiva peatänava ääres ning 7 vallavalitsuse allasutuste juures.

Ettevalmistus Läänemaa laulupeoks

Lihula linnusemäel käib ettevalmistus nädalavahetuseks: niitmine, pinkide parandus ja laululava ümbruse ilusaks tegemine. Laupäeval toimub seal Läänemaa laulupidu ja pühapäeval Lihula laat, mis algab hommikul kell 9 ning kestab kella kolmeni.

NB! Discgolfi rada on suletud alates laupäeva hommikust, kuna kell 9 algavad laulupeo proovid, kuni pühapäevase laada lõpuni.

Läänemaa laulupidu

Noored on tegevuses

Lihula tänase eriti toimeka päeva üldpilti muutsid veelgi tegusamaks meie noored.  Nimelt toimus Lihula Gümnaasiumis täna spordipäev ja Metsküla Algkooli õpilased käisid oma Erasmus+ projekti “Learn & Share” (Õpi & Jaga)  väliskülalistele Lihulat tutvustamas.

Projekt keskendub I-padide kasutamisele õppetöös ning selle raames on Metsküla Algkoolil külas Kreeka, Türgi, Hispaania ja Soome esindused, kellega koos ollakse sel nädalal Pivarootsis laagris. Väliskülalisi on 35, kellest 22 lapsed ja 13 täiskasvanud. Nendega koos on laagris kõik Metsküla Algkooli õpilased ning mõned täiskasvanud, nii et kogu seltskonna suurus on 52 inimest.

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

24. mai 2016 Lihulas

Fotod: Ermil Miggur

 

Admin - post author

No other information about this author.