Loading... (0%)

Varbla Kooli õpilased renoveerisid noortetuba

07 November 2017

Varbla Rahvamajas asuv noortetuba läbis värskenduskuuri, mille tegevusi rahastati ESF-i programmi abil. Toa uue ilme saamiseks viidi läbi renoveerimisringid, kus osalesid Varbla Kooli noored.

Alates tänavu märtsist toimusid Varbla noortetoas renoveerimisringid, kus osales kokku 13 Varbla Kooli õpilast. Noored õppisid ruumi renoveerimiseks vajaminevaid esialgseid oskusi ning huvi antud koolituste vastu oli suur.

Vajadus noortetoa renoveerimiseks tuli sellest, et viimase seisukord ei soosinud selle kasutamist. Selleks, et saada vajalikku rahastust, otsustas Varbla vald osaleda haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidavas ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine”, mille tulemusel saadi renoveerimisringide korraldamiseks 3500 eurot.

Galerii: Anneli Lobjakas

Renoveerimisringid lõppesid septembris ning juba 31. oktoobril toimus värskenduse läbinud noortetoa avamine, mil peeti ühtlasi ka Halloweeni pidu.

Renoveerimiskursustel käinud noorte tagasiside on olnud positiivne – paljud õpilased said uusi teadmisi, kuid oli ka neid, kes olid taolise tegevusega juba ennemgi kokku puutunud. Küsimusele, kas noored plaanivad ise antud tuba külastada, vastati jaatavalt.

Õppisin seda, kuidas seinu ja lage värvida ning sain teada, milliseid ettevalmistusi tuleb enne värvima hakkamist teha. Jah kavatsen noortetoas käima hakata, sest mulle meeldib sõpradega aega veeta, piljardit ja Playstation 4 mänge mängides või  filmi vaadates.

– Jaanus

Ma õppisin noortetuba renoveerides seinte värvimist ning arvatavasti hakkan ma ka seal noortetoas käima, sest see tundub olevat hea koht, kus sõpradega aega veeta.

– Kevin

Õppisin tegema ilusat ja täpset tööd, mis võib olla elus kunagi väga vajalik ja samas õppisin ka keskendumist. Noortetoas hakkan ikka käima, kui mul aega ja tahtmist tekib, sest seal on palju erinevaid mänge ja sa saad valida just selle,  mis sulle meeldib ja mängida seda koos oma sõbraga.

– Remil

Ma ei õppinud renoveerimise käigus midagi, sest ma olin enne juba selliseid asju teinud. Hakkan küll noortetoas käima, aga ainult siis, kui tuju on selline, et tahaks minna. Minu arvates on noortetuba liiga vähe aega avatud.

– Robert

Varbla noortetuba on avatud E-R kella 10-15, lisaks iga kuu esimesel ja kolmanda nädala kolmapäeviti (16.00-19.00) ning kuu teisel nädalal reedeti (16.00-20.00). Mängima ja lustima on oodatud kõik noored alates 8. elusaastast. Kohapeal saab mängida lauajalgpalli, lauamänge ning PlayStation 4. Lisaks on noortetoas televiisor ja kodukinosüsteem.

Lähiajal plaanitakse noortemajas korraldada filmiõhtuid, mille kohta leiab infot Varbla Kooli, Varbla valla või Lääneranna valla facebookist.

 

Ootame noortetoa aktiivset kasutamist!

 

Anna Palusalu,
Varbla valla arengu- ja keskkonna nõunik

Admin - post author

No other information about this author.