Loading... (0%)

Ära lase purjus sõpra vette!

13 June 2015

Sel nädalal alustas Päästeamet sellesuvist veeohutuskampaaniat „Ära lase purjus sõpra vette!“, mis tuletab meelde, et sõprade eest tuleb veekogude läheduses hoolt kanda, eriti, kui on tarvitatud alkoholi.

Purjus sõpru takistama kutsuvad sõnumid levivad kõigis Eesti suuremates tele- ja raadiokanalites. Tänavapildis saab näha trükireklaame ning sotsiaalvõrgustikes telereklaamist inspireeritud lõbusaid ja õpetlikke veeohutuse klippe. Päästeameti Facebooki lehel toimuvad kogu suve auhinnamängud ja jagatakse veeohutusalaseid nõuandeid.

Hoidke iseennast ja oma sõpru

Päästeamet tuletab suve hakul meelde, et alkoholijoobes vette ja veekogule minek on väga ohtlik. 2014. aastal uppus Eestis kokku 68 inimest, alkoholijoobes oli neist üle poole (58%). Viimase nelja (2010-2014) aasta jooksul on purjus peaga uppunud 163, neist suveperioodidel 102 inimest.

Päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu sõnul saanuks selliseid traagilisi õnnetusi ära hoida siis, kui igaüks võtab endale vastutuse oma napsust sõpra iga hinna eest vette minekul peatada. „Eelmisel aastal üle poole uppunutest oleksid vajanud endale sellist sõpra, sest nad olid ujuma minnes alkoholijoobes. Inimesed saavad täna aru, et purjus peaga ujumine on ohtlik, kuid alkoholijoobes see ohutunne kaob. Seepärast peavadki teised sekkuma – ära lase oma purjus sõpra vette!“

Statistika, mida on võimalik ennetada

Ligi pooled eelmise aasta uppunutest jätsid oma elu veekokku suvekuudel, enamus neist purjus mehed. Eestis  uppus 2014. aastal keskmiselt 5,1 inimest 100 000 elaniku kohta. Tänavu on uppunud 10 inimest, eelmine aasta samal ajal oli see arv 24.

 


Suveperioodil soovituslikult kohustuslik film „Peata oma sõbrad“

 

 

Admin - post author

No other information about this author.