Loading... (0%)

Kõmsi ja Metsküla koolid osalevad linnuteemalisel konkursil

30 January 2018

Kaks Lääneranna valla kooli osalevad AS Balsnack International Holdingu poolt korraldatud konkursil, mille eesmärk on läbi erinevate ülesannete leida Eestimaa suurimad linnusõbrad ning seeläbi juhtida tähelepanu kodumaal talvituvatele lindudele, nende õigesti toitmisele ja lindude eest hoolitsemisele.

Konkurssi “Otsime suurimaid linnusõpru” käigus, mis kestab tänavu aprillini, lahendatakse erinevaid ülesandeid, mis aitavad osalejatel saada uusi teadmisi ja areneda oskusi, lisaks saab neid hõlpsasti siduda koolitunni või huviringi tegevusega.

Lääneranna vallast osalevad antud projektis Kõmsi Lasteaed-Algkool ning Metsküla Algkool.

Esimene ülesanne – lindude söögimaja meisterdamine 

  • Kõmsi Lasteaed-Algkool

Iga laps valis endale meisterdamiseks käepärase materjali ning üsna peagi said lindude söögimajad valmis. Pildistamiseks riputati need lasteaia hoovi männi okstele, kuid hiljem leidis iga söögimaja omale õige koha.

“See on väike Kase restoran, millel on roheline samblakatus. Seal elavad soojal ajal lepatriinud ja liblikad. Muldpõrandal sibavad aga sipelgad,” tutvustas oma tööd Helena Caroli.

 

  • Metsküla Algkooli 6. klass

Konkursitööks tahtsid õpilased teha midagi väga erilist ning seetõttu meisterdati valmis lindudele kuppelsöökla, milleks kasutati laudu, kasetohtu ja pappi. Servakaunistused tegid noored puidupõletiga.

Õpilaste sõnul oli seda maja teha väga tore ning nad jäid tulemusega igati rahule.

  • Metsküla Algkooli “Jäälinnud”

Konkursitööd valmisid kõik taaskasutatavast materjalist: plastpudelid, piimapakid, suuremad konservikarbid, puuoksad. Lapsed mõtlesid ise rühmades välja kavandid, viisid need ellu ning kaunistasid valminud toidumajad. Lõpuks mindi üheskoos õue ja riputati majad kooliõuele okste külge.

 

Teine ülesanne – linnuteemaline kingitus Eest Vabariigi 100. aastapäevaks

Tegemist oli täieliku fantaasiaülesandega, kus võis joonistada, meisterdada, kirjutada luuletusi või jutukesi – mida lennukamad ideed ja omanäolisemad tulemused, seda parem. Ainsateks piirideks oli asjaolu, et valminud tööd pidid olema seotud lindude ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga.

Kõmsi Lasteaed-Algkooli pere otsustas küpsetada pääsukesekujulisi kaeraküpsiseid. “Retsept sai hoolega valitud ja tulemus on tõeliselt maitsev. Meie meelest sobivad meie küpsised hästi sünnipäevalauale,” selgitas õpetaja Marika Peksar.

Teise ülesande tähtaja lõpuni on jäänud veel viis päeva, mis tähendab, et loodetavasti üsna pea, näeme ka Metsküla Algkooli õpilaste töid.


Koolimeeskondade poolt valminud tööde pildid ja lühitutvustused avaldatakse linnutoit.ee ja Balsnacki Facebooki lehel, kusjuures viimasel toimub kõikide saadetud tööde vahel rahva lemmiku valimine. Kaks kõige rohkem meeldimisi (like) kogunud tööd saavad rahva lemmiku tiitli ning pääsevad otse finaali.

Aitame meiegi kaasa Kõmsi Lasteaed-Algkooli ning Metsküla Algkooli meeskondadel pääseda finaali, sest meie noored on seda väärt.

 

Kristina Kukk,
Lääneranna valla avalike suhete spetsialist

 

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.