Loading... (0%)

Meie inimesed: kuldmedaliga lõpetanud Koidu Kütt

01 July 2015

KuldmedalRiigipea Toomas Hendrik Ilves tervitas täna presidendi kantselei roosiaias Kadriorus sellesuviseid parimaid koolilõpetajaid. Vastuvõtul käisid ka Lihula Gümnaasiumi kolm kuldmedalisti: Maarja Jalakas, Joonas Kaskmäe ning mittestatsionaarse õppe lõpetanud Koidu Kütt.

Käesolevas loos kasutame võimalust ja toome teieni Lihula koolilehe Tikker viimases numbris ilmunud loo, kus Katrin Veek intervjueeris ühte kuldmedalistidest.

Kuldmedaliga lõpetanud Koidu Kütt

Koidu Kütt

Koidu Kütt

Taaskord anti mulle keeruline ülesanne, kuid võtsin selle suurima heameelega vastu. Kuna mulle tegelikult ju meeldis ka teha intervjuud Janar Sõberiga, siis arvasin, et meeldib ka Koidu Küttiga. Loomulikult ei pidanud ma pettuma, sest nüüd ma nautisin seda laua ümber istumist veelgi rohkem.

Mind esiteks tõmbas sinnapoole teadmine, et elus sellist võimalust mul teist korda ei tule. Ega rohkem vaja mõelda polnudki, tegin kohe endale väljakutse ja siin ma siis nüüd olen.

Luubi all on Koidu Kütt, kes on pärit Raplamaalt Kehtnast ja elab juba 18 ja pool aastat Vatlas.

Koidu, olete Lihula Konsumis kassapidaja, käite Lihula Gümnaasiumis ja on ka veel talumaja. Kuidas te jõuate?

Tegelikult käin ma tööl poole kohaga, seega umbes 7 päeva kuus. Tööpäeva pikkus on 13 tundi. Koolis käin iga esmaspäev ja teisipäev. Kodule jääb seetõttu umbes 3 päeva nädalas. Ja sellest täitsa piisab.

Kuidas Te oma tööga rahul olete?

Isegi väga rahul. Töökaaslased on hästi toredad. Tööpäev möödub kiiresti, kui rahvast rohkem liikumas on. Kooliskäimisel on mulle suureks abiks olnud  kaupluse juhataja Taidi Leever, kes  arvestab ja võimaldab mul käia töö kõrvalt koolis. Tema  koostab mulle vajaliku töögraafiku.

Millise tujuga lähete tööle ja sealt tulete?

Ma sõidan tööle 20 minutit, kuulan sellel hetkel uudiseid või muusikat. Ja see on see hetk, kus ma jätan koduasjad koju ja hakkan tasapidi minema töö meeleollu. Õhtul koju tulles olen väsinud ja pigem lähen kohe pesema ja magama, kui teen midagi muud. Näiteks, kui on suvel mõni pidu ja minul on järgmine päev vaja tööl olla, siis jään pigem koju, kus ma puhkan ennast välja, sest pidu ja töö ei käi kokku.

Kas olete kunagi mõelnud, et see töö viskab kopa ette küll, sest kaua Sa ikka jõuad klientidele naeratada ja kaupa kassast läbi lasta?

Ei, ei ole. Võib olla alguses oli nii, et kui keegi ütles halvasti, siis võtsin selle hinge. Aga nüüd on vist paremad närvid ja mõistan, et ju kliendil oli paha päev ja on vaja oma viha välja elada. Nüüd ma ei võta neid asju enam endasse. Olen Konsumis olnud 2005. aastast ja selle aja sees harjunud kõigega.

Kas Te näete oma teed edasi veel kassapidajana või juhtub see hetk, kus olete sellest liiga väsinud?

Jaa, kindlasti näen. Nii kaua olen kassapidaja, kuni mul ei tule sellist plõksu, et nüüd lähen.

Aga kuidas Teil Lihula Gümnaasiumis mittestatsionaaris õppimine läheb? Ehk millised hinded on välja kujunenud, milliste sõnadega kommenteeriksite aineõpetajaid ja kaasõpilasi?

Tulin vaid siia lihtsalt õppima, tahan ja suudan/saan. Hinded on head. (Olgu öeldud, et Koidu on kuldmedali kandidaat!) Õpetajad on vastutulelikud. Kui ma ikka millestki aru ei saa, siis küsin ja hakkan mõistma. Kaasõpilased …mm.. me oleme väga erinevad inimesed, kuid meil on väga hea koostöö. Algselt, kui ma siia tulin, 10.klassi, siis ma kartsin natukene nooremaid õpilasi. Põhjuseks oli see, et teised on minu kõrval nii väikesed ja kuidas nad nüüd vaatavad mind, kui täiskasvanut.

Millised inimesed Teid üldse ümbritsevad? Teil on 3 poega, millega nemad tegelevad ja kui vanad nad on?

Mul on super tore pere, kellest ma väga hoolin. Mul on väga armas mees Jüri, ta töötab Varbla Puhkekülas. Pole tööd, millega ta kodus hakkama ei saa. Poegadest kõige vanem on Joel (16), kes lõpetab see aasta Virtsu 9.klassi. Järgmine on Allex (12), lõpetab Vatla Põhikooli 6.klassi ja noorim Hugo Jan (7) saab lõpetatud oma 1.klassi. Kõik tegelevad spordiga, olgu selleks lauatennis, jalgpall, korvpall või võrkpall. Oma poegade üle olen väga uhke, tänu nende iseseisvusele olen saanud rohkem vaba aega endale ja õppimisele.

Millest te olete loobunud, selletõttu, et õpite?

Ei olegi midagi.  Arvan, et koolis käimisega saab ainult võita, selleks ei pea millestki loobuma. Need kolm aastat läksid kiiresti ja kunagi polnud koolis igav.

Aitäh!
Edu ja jaksu edaspidiseks!


Intervjueeris: Katrin Veek

Lisainfo:
Galerii: president tunnustas Eesti parimaid lõpetajaid
Õhtukoolilõpetajad said kuld- ja hõbemedali

Admin - post author

No other information about this author.